• Bryła świetlicy i remizy w Stojkowie już widoczna (wideo, dron)

  Budowa świetlico-remizy w Stojkowie postępuje zgodnie z harmonogramem. Pogoda w okresie zimowym łaskawie traktuje budowlańców. Na koniec grudnia 2018 roku wykonawca inwestycji miał gotowe fundamenty, natomiast na koniec lutego początek marca będą gotowe wieniec i stropy.

 • Fundament pod przyszłą świetlicę w Sojkowie gotowy

  Budowa świetlico-remizy w Stojkowie przebiega zgodnie z planem. Wykonawca realizujący zadanie wykonał fundamenty pod przyszły obiekt. W dniu dzisiejszym ekipa budowlana kończyła zdejmować deskowanie szalunków. Umowny termin ukończenia inwestycji  wyznaczony jest na wrzesień 2019 roku. Według zapewnień wykonawcy- konsorcjum firm z

 • OSP Stojkowo. Mieli wóz strażacki w użyczeniu, teraz mają już na stałe

  22 czerwca strażacy  Ochotniczej straży Pożarnej w Stojkowie odebrali akt nadania  samochodu ratowniczo-gaśniczego, z którego już korzystali od listopada 2019 roku.  Od czasu wybudowania nowej remizy  sukcesywnie uzupełniane jest wyposażenie  jednostki. Jest teraz najważniejszy atrybut – samochód pożarniczy. Zamontowano na dachu remizy syrenę alarmową. Gmina Dygowo wstawiła nową bramę wjazdową i furtkę na teren świetlico-remizy. Wszystko wieńczy tablica pamiątkowa.

  osp-stojkowo-

  osp-stojkowo-

  osp-stojkowo

 • Stara świetlica i remiza w Stojkowie przeszła do historii. Idzie nowe.

  Po ponad 40 latach użytkowania przez OSP ,remiza w Stojkowie  została zburzona. Strażacy zrobili ostatnie zdjęcia , powspominali chwile ,kiedy wspólnie pracowali remontując i modernizując obiekt aby służył im jak najlepiej. To już historia. Stary obiekt został zburzony. W miejscu , gdzie stał powstanie nowoczesna świetlico –remiza. Prace ruszyły pełna parą. W tym roku powstaną fundamenty, a w następnym roku do końca września cały obiekt. Zapraszam do obejrzenia materiału wideo z placu budowy. Wójt Grzegorz Starczyk, radny Przemysław Głogowski i sołtys Henryk Baran komentowali to to ważne dla mieszkańców Stojkowa wydarzenie. 

 • Strażacy z OSP w Stojkowie otrzymali samochód pożarniczy

  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu st. bryg. Krzysztof Makowski przekazał w użytkowanie jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojkowie ,samochód pożarniczy Iveco. Pojazd z 2004 roku z przebiegiem 55 tysięcy kilometrów  jest po kapitalnym ramy i zawieszenia. Posiada kompletne wyposażenie operacyjne. Umowę z ramienia OSP Stojkowo podpisał w obecności Wójta Gminy Dygowo Grzegorza Starczyka i  kolegów z jednostki , prezes Marcin Górniak.

  W sierpniu Gmina Dygowo przekazała jednostce  OSP w Stojkowie nową remizę. Do pełni szczęścia brakowało tylko samochodu pożarniczego na miarę czasu. Stary Mercedes niestety nie był już w stanie sprostać wymogom operacyjnym i użytkowym. Dzisiejszy dzień otwiera nowe możliwości działania jednostki OSP w Stojkowie.

 • Zebranie sprawozdawcze OSP Stojkowo. Jednostka z potencjałem

  Zebranie sprawozdawcze za rok 2018 Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stojkowa obyło się w Dygowie. Kolejne zebranie będzie już zorganizowane w nowobudowanej  remizie i świetlicy w Stojkowie, która ukończona będzie we wrześniu tego roku. Przybyłych na spotkanie członków jednostki oraz gości przywitał prezes OSP Stojkowo  Marcin Górniak. Z okazji Dnia Kobiet złożył druhnom życzenia a druhowie wręczyli kwiaty. Po przedstawieniu sprawozdania z działalności i finansowego za rok 2018  oraz sprawozdania komisji rewizyjnej ,zarządowi OSP Czernin udzielono jednogłośnie  absolutorium. Zebrani zaakceptowali również plan działania na rok 2019. Obecni za zebraniu byli: przedstawiciele Gminy Dygowo - wójt Grzegorz Starczyk, przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, radny Zbigniew Zawadzki, członek Zarządu Wojewódzkiego OSP Województwa Zachodniopomorskiego Jerzy Bartnik, przedstawiciele zarządu gminnego OSP – Marcin Tekiel i Wojciech Różycki oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzeg  st. kpt. mgr Marek Huszla. Goście zabierając głos akcentowali fakt ,że jednostka ze Stojkowa ma wyjątkowe zaplecze w postaci młodzieży. Jest to potencjał którego może pozazdrościć wiele jednostek w powiecie i kraju. Druh Jerzy Bartnik podkreślił ,że jednostki OSP nawet jeśli mają najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt  nie są w stanie funkcjonować w pełni bez zasobów ludzkich zasilanych z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.  W tym aspekcie OSP Stojkowo może patrzeć w przyszłość optymistycznie, zwłaszcza ,że wspomniana nowa remiza i świetlica będą zapleczem utrzymania i rozwijania jednostki.