Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa ,Portal GminaDygowo.pl życzy Sołtyskom i Sołtysom sołectw Gminy Dygowo wszelkiej pomyślności ,sukcesów oraz wytrwałości w działalności sołeckiej.
Dożynki wieńczą ciężką pracę rolników od siewu po zbiór plonów. Tradycja dożynkowa w Gminie Dygowo jest pieczołowicie kultywowana. Rok rocznie, Urząd Gminy Dygowo – organizator dożynek, dba o to aby w tym dniu mogli spotkać się wszyscy mieszkańcy gminy. Tegoroczny program dożynek gminnych w Dygowie miał charakter tradycyjny. Ceremoniał dożynkowy poprzedziła Msza Św. w kościele parafialnym w Dygowie, następnie korowód dożynkowy udał się na stadion w Dygowie, gdzie starościna i starosta dożynek przekazali wójtowi bochen chleba z mąki tegorocznych zbóż. Wójt Grzegorz Starczyk , przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, sołtyski , sołtysi oraz rolnicy dzielili się chlebem z zebranymi na stadionie mieszkańcami oraz gośćmi. Starościną i starostą Dożynek Gminnych 2019 byli: Pani Bożena Kwaśnik z Wrzosowa i Pan Piotr Miernicki z Dębogardu.
Poza ceremoniałem dożynkowym najważniejszym wydarzeniem dożynek w Dygowie był konkurs wieńca dożynkowego oraz turniej rekreacyjny drużyn sołeckich. Wieńce dożynkowe wystawiło dziesięć sołectw. Kto wygrał konkurs i turniej dowiedzą się Państwo z obszernego materiału wideo i ponad setki fotografii.
Panie z Gąskowa świętowały Dzień kobiet. Sołtyska Marzena Bociańska wraz radą sołecką i radym Jarosławem Grzelą zorganizowali w świetlicy wieczorek z poczęstunkiem i seansem filmowym komedii romantycznej. Rolę gospodarzy w pełni pełnili panowie, którzy na początku spotkania złożyli Paniom życzenia. Następnie zaproszony na
W Pustarach odbył się letni piknik mieszkańców. Miejscowe sołectwo zadbało aby wydarzenie było udane. Wszelkie atrybuty zabawy plenerowej jak loteria ,występy, zabawa taneczna ,konkurencje do tego ciasta , kromki chleba ze smalcem ,ogórki małosolne i grill sprawiły wiele radości uczestnikom pikniku. Dzieci korzystały z dmuchańców i trampoliny. Strażacy z OSP Czernin przygotowali pokazy umiejętności i sprzętu pożarniczego. Najmłodsi chętnie korzystali z przejażdżek wozem strażackim. Wśród zaproszonych gości byli wójt Grzegorz Starczyk oraz radni powiatowi: Robert Jaruzel i Artur Wasiewski.
12 kwietnia sołectwo Stojkowo wzięło udział w III Wojewódzkim Konkursie Wielkanocnym „Wielkanoc z Tradycją” ,organizowanym przez Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. W delegaturze Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Koszalinie odbyły się prezentacje prac w trzech kategoriach: palma, pisanka, wypiek wielkanocny oraz finałowe rozstrzygnięcia. Komisja konkursowa przyznała sołectwu III miejsce za pisanki wykonane techniką skrobania (na jednobarwnym, ciemnym tle pofarbowanego jaja wyskrobuje się ostrym narzędziem np.: koniec noża, igła ornament, odsłaniając białą powierzchnię skorupki). Pisanki zostały wykonane przez Adama Jarosza.