• Po zniczomatach w Dygowie i Wrzosowie zostały tylko fundamenty

Z cmentarza w Dygowie i Wrzosowie zostały skradzione zniczomaty. Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu. Urządzenia służyły odwiedzającym cmentarze od sierpnia 2018 roku. Solidna konstrukcja zniczomatów chroniła je przed warunkami atmosferycznymi i wandalizmem, ale jak się okazuje nie przed kradzieżą.

Na cmentarzach zniczomaty staną ponownie. Tym razem już z zabezpieczeniem przed kradzieżą. Termin montażu nowych urządzeń nie jest jeszcze znany.

• Współczesne nekropolie gminy Dygowo (wideo, dron)

Zapraszam do obejrzenia filmu , który z lotu ptaka pokazuje współczesne  cmentarze na terenie gminy Dygowo: w Czerninie, Dygowie , Łykowie i Wrzosowie. Film ponadto przedstawia krajobrazy gminy Dygowo w barwach złotej polskiej jesieni.

Poniżej artykuły z lat poprzednich o starych nekropoliach gminy Dygowo.

Miejsca pamięci w Gminie Dygowo

Ocalić od zapomnienia

• Wszystkich Świętych. Nigdy tak nie było

Przed południem odwiedziłem gminne cmentarze:  w Czerninie, Dygowie, Łykowie i Wrzosowie. Trudno wyobrazić sobie widok pustych nekropoli, zamkniętych furt i pustych parkingów. Nigdy takiej sytuacji nie było. Kamera uwieczniła tę scenerię.

• Wypożyczalnia narzędzi na cmentarzu w Dygowie

Gmina Dygowo zainstalowała na cmentarzu komunalnym w Dygowie stojak z narzędziami typu: grabki, szczotki, konewki, łopatki , haczki,  zmiotki i wiaderka. Przedmioty te przydatne są do porządkowania mogił wraz przyległym miejscem. Narzędzia można pożyczyć bez jakikolwiek opłat i oddać po zakończonym porządkowaniu.

W niedługim czasie podobne stojaki zostaną zamontowane na cmentarzu w Czerninie i Wrzosowie.

cmentarz-dygowo-wypozyczalnia-narzedzi-

cmentarz-dygowo-