• Dwucyfrowa wygrana Rasela w Dygowie

  WKS Rasel Dygowo rozgromił na własnym boisku Morzycko Moryń aż 10-0 (4-0) ! Festiwal bramek zainicjował w 17 minucie Leszek Pazdur, który w meczu zdobył łącznie 3 gole. Na listę strzelców wpisali się jeszcze: Kamil Lichmański 2 trafienia, Mikołaj Duwe, Łukasz Wiśniewski, Dominik Kubiak, Rafał Załoga i Krzysztof Bułka. Dziesięć bramek bardzo poprawiło bilans Rasela w tabeli (53-38). Ponadto drużyna awansowała na 8 miejsce. Do końca sezonu jeszcze siedem kolejek. 12 maja w niedzielę mecz w Gościnie z Olimpem.

 • Jutro na stadionie w Dygowie WKS Rasel rozpoczyna rozgrywki ligowe

  WKS Rasel Dygowo rozpoczyna sezon rozgrywek o mistrzostwo IV Ligi Zachodniopomorskiej w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021. Będzie to w założeniach bardzo długa runda. Począwszy od 18 lipca i skończywszy 12 grudnia będziemy kibicować drużynie z Dygowa.

  Na stadionie w Dygowie będą rozgrywane następujące mecze:

  Skład WKS Rasel Dygowo sezon 2020/2021:

  Bramkarze:

  1. Paweł WAŚKÓW

  2. Marcin KRÓLIK

  Obrońcy:

  1. Piotr CZAPKA

  2. Jakub POZNAŃSKI

  3. Rafał ZAŁOGA

  4. Kacper TŁOCZKOWSKI

  5. Piotr SUCHWAŁKO

  6. Sebastian KOŁODZIEJSKI

  7. Mateusz BIEŃ

  Pomocnicy:

  1. Marcin BECMER

  2. Łukasz WIŚNIEWSKI

  3. Mateusz ZANIEWICZ

  4. Michał KRAWCZYK

  5. Oskar WIŚNIEWSKI

  6. Michał SZUBERT

  7. Andrzej WOJCIECHOWSKI

  Napastnicy:

  1. Mikołaj DUWE

  2. Łukasz WŁODARCZYK

  Do zespołu przybyli: Oskar WIŚNIEWSKI - Start Miastko, Mateusz ZANIEWICZ - Kotwica Kołobrzeg, Piotr CZAPKA - Astra Ustronie Morskie, Łukasz WŁODARCZYK - Bałtyk Koszalin.

  Ubyli z zespołu: Maciej STAŃCZYK, Leszek PAZDUR, Karol NIEMKIEWICZ, Bartłomiej LAL, Dominik KUBIAK.

  Trener: Paweł WAŚKÓW

  Asystent trenera: Jakub POZNAŃSKI

  Kierownik: Marcin KRÓLIK

 • Koniec rundy jesiennej. Wrzos Wrzosowo wiceliderem!

  Wrzos Wrzosowo w rundzie jesiennej sezonu piłkarskiego 2019/2020 A-klasy sprawił ogromną niespodziankę postawą sportową i wynikami.  Przed rozpoczęciem rozgrywek pod znakiem zapytania stało wiele aspektów organizacyjnych drużyny. Społeczność Wrzosowa z niepokojem czekała na pozytywne rozwiązania, które na szczęście nastąpiły.  Zmiana zarządu i nowy trener – Zbigniew Grzebieniak jak widać po wynikach ,odrodziły zespół z Wrzosa.

  Wrzos Wrzosowo zajął drugie miejsce na zakończenie rundy jesiennej. W ostatnim meczu ,na własnym boisku Wrzos pokonał Resko Karcino 5-1. Do lidera – Radwi Białogórzyno brakuje tylko trzech punktów. W bezpośrednim pojedynku lepszy był Wrzos, który w przedostatniej kolejce wygrał 1-4.

  W materiale wideo prezes Franciszek Mróz, zawodnik i członek zarządu Łukasz Tyrakowski oraz trener Zbigniew Grzebieniak podsumowali rundę jesienną. Zapraszam.

 • KS Perła Gmina Dygowo. Szkolimy przyszłych mistrzów piłki nożnej!

  Brzmi to bardzo górnolotnie, ale trenerzy w szkółce piłkarskiej KS Perła Gmina Dygowo dokładnie tak do tego podchodzą, podkreślają: gdybyśmy w to nie wierzyli nie wykonywalibyśmy tej pracy. Szkolenie piłkarzy formatu ekstraklasy to proces wieloletni i zaczyna się właśnie na Orlikach i szkolnych salach sportowych. Wiadomo, wszyscy nie będą mistrzami piłki nożnej , ale kształtowanie nawyków sportowych, budowanie postaw liderów i autorytetu to dobry zaczyn w przyszłość,  w każdym aspekcie życia.

  Klub Perła prowadzi działalność na terenie gminy Dygowo już dwa lata. Jest to stowarzyszenie sportowe, które popularyzuje szeroko rozumiane nawyki sportowe wśród dzieci oraz kształci w sztuce gry w piłkę nożną poprzez treningi i udział w różnego rodzaju turniejach.

  W materiale wideo prezes KS Perła Gmina Dygowo, Sebastian Iwicki oraz trener , członek zarządu klubu Łukasz Wiśniewski przedstawiają bieżąca działalność klubu. Zarejestrowane są także fragmenty treningu młodych zawodników , który prowadzi Sławomir Konarski.

 • Pierwszy mecz rundy we Wrzosowie. Drugie potknięcie Wrzosa

  Wrzos Wrzosowo zainaugurował  rundę wiosenną już tydzień temu na wyjeździe w Będzinie. Po dobrym meczu lider tabeli Bajgiel wygrał 2-1. W dniu dzisiejszym pierwszy mecz wiosny przed własną publicznością ,z kolei z wiceliderem Zefirem Wyszewo Wrzos przegrał 0-1. Wrzos zaprezentował bardzo dobrą postawę w całym meczu. Dobrze wypadła obrona, która  skutecznie odpierała ataki gości, natomiast ofensywa wykazała się słabą skutecznością. Mimo wielu akcji brakowało strzałów w światło bramki. Za tydzień mecz z outsiderem okręgówki Arkadią Malechowo.

 • Pierwszy wiosenny mecz Rasela w Dygowie. Trzy punkty i trzy oczka w górę

  WKS Rasel Dygowo w pierwszym meczu rundy wiosennej na własnym boisku pokonał Spartę Węgorzyno 1-0 (1-0). Bramkę dla drużyny z Dygowa strzelił w 17 minucie Dawid Ejzygmann. Rasel rozegrał bardzo dobry mecz , aczkolwiek szkoda niewykorzystanych sytuacji ,które w rezultacie mogły podnieć wynik jeszcze o trzy-cztery bramki. Jednobramkowa przewaga powodowała ,że w końcówce szczególnie doliczonego czasu  była bardzo nerwowa. W składzie Rasela zagrali wszyscy nowi zawodnicy. W sobotę 23 marca Rasel zagra na wyjeździe z Gryfem Kamień Pomorski.

 • Początek jak marzenie, Rasel wygrywa drugi mecz

  Drużyna Rasela Dygowo w nowym sezonie 2019/2020 spisuje się znakomicie. W dniu dzisiejszym Dygowianie zaliczyli drugie zwycięstwo. W pierwszym meczu w Dygowie wygrali pewnie z Leśnikiem Manowo 2-0 (1-0). Już w pierwszej minucie meczu Michał Szubert (7)popisał się pięknym strzałem prosto w okno bramki. W drugiej połowie drugą bramkę dla Rasela strzelił Rafał Załoga (6). Wynik meczu mógł być jeszcze wyższy. Niewykorzystane sytuacje mieli Michał Szubert i Krzysztof Bułka. Za tydzień, w sobotę 24 sierpnia, Rasel rozegra mecz wyjazdowy w Szczecinku z MKP.

 • Pozytywnie i do przodu. Nowy sezon IV ligi w Dygowie

  Podczas czwartkowego treningu piłkarzy czwartoligowego WKS Perła-URB Dygowo rozmawiałem z przedstawicielami zarządu klubu ,prezesem Andrzejem Wojciechowskim  i wiceprezesem Sebastianem Iwickim  oraz z nowym duetem trenerskim , Sławomirem Konarskim i Łukaszem Wiśniewskim. Był to ostatni trening Dygowian przed inauguracją nowego sezonu 2023/2024, która rozpocznie się meczem wyjazdowym w Goleniowie. Po raz pierwszy miałem okazję wysłuchać wypowiedzi , które wyjątkowo pozytywnie napawają optymizmem , nie tyle nawet jeśli chodzi o przyszłe wyniki pierwszego zespołu, ale w ogóle o rozwój piłki nożnej  w gminie Dygowo.  Jak przygotowana jest drużyna Perły-URB do pierwszej rundy nowego sezonu?  Jakie plany ma na przyszłość WKS Dygowo dowiecie się Państwo z materiału wideo.

  wks-perla-urb-dygowo-

  wks-perla-urb-dygowo-

  wks-perla-urb-dygowo-

 • Prezes WKS Rasel Dygowo: skończymy w trójce ten sezon

  W niedzielę 8 marca WKS Rasel Dygowo rozegra z Darłovią pierwszy mecz rundy wiosennej sezonu 2019/2020. Jak do wiosny przygotowana jest  drużyna? Jakie cele stawia sobie  zespół? Jacy zwodnicy zasilili kadrę? Na te pytania w udzielonym wywiadzie odpowiedzieli prezes  klubu Andrzej Wojciechowski oraz trener Dariusz Szperlak.

 • Prezes WKS Rasel Dygowo: utrzymamy dla Dygowa IV ligę

  WKS Rasel Dygowo niefortunnie rozpoczął rundę wiosenną sezonu 2018/2019.  W minionym tygodniu 9 marca na inaugurację  przegrał  w Trzebiatowie z Intermarche-Rega 3-1. Prezes Andrzej Wojciechowski w rozmowie dla portalu Gminadygowo.pl przedstawił jak przebiegały przygotowania do wiosny , jakie zmiany zostały wprowadzone w składzie  drużyny oraz o plany na przyszłość. W niedzielę 17 marca  pierwszy mecz w rundzie wiosennej w Dygowie. Rasel Dygowo podejmie Spartę Węgorzyno o godzinie 15.30. Poniżej lista nowych zawodników w zespole.

  1. Krzysztof BUŁKA - Gwardia Koszalin

  2. Kamil LICHMAŃSKI - Bałtyk Koszalin

  3. Dominik KUBIAK - Astra Ustronie Morskie

  4. Rafał ZAŁOGA - Gryf Polanów

  5. Damian KULON - Gryf Polanów

  6. Mateusz KOZYRA - Wrzos Wrzosowo

  7. Michał KRAWCZYK - Wrzos Wrzosowo

  8. Tomasz JASIŃSKI - z drużyny juniorów RASEL

  9. Maciej SZYMANEK - z drużyny juniorów RASEL

 • Rasel Dygowo idzie po rekord wygranych z rzędu!

  Siódmy mecz , siódma wygrana Rasela Dygowo.  Na dwie kolejki przed końcem sezonu Dygowianie pokonali na własnym boisku Leśnika Manowo 2-0 (1-0). Dwie bramki zdobył Mikołaj Duwe  ( 4 i 88 minuta).  Zwycięstwo dało powrót na ósmą pozycję w tabeli. Za tydzień trudny mecz wyjazdowy w Stargardzie z Polski Cukier Kluczevia.

 • Rasel Dygowo wygrał pierwszy mecz sezonu

  Sezon 2019/2020 IV ligi zachodniopomorskiej w piłce nożnej rozpoczęty. Drużyna WKS Rasel Dygowo zmierzyła się w pierwszym meczu sezonu w Darłowie z miejscową Darłovią – beniaminkiem ligi. Drużyna z Dygowa wygrała 1-2 (1-0). Bramki strzelili: Leszek Pazdur i Rafał Załoga.

  W sobotę 17 sierpnia pierwszy mecz sezonu w Dygowie. Rasel gościć będzie GKS Leśnik Manowo. Początek meczu godzina 11.00.

  Zapraszam do obejrzenia wywiadu z prezesem i trenerem Rasela.

 • Rasel Dygowo wygrywa w Goleniowie

  Rasel Dygowo wygrał 2-3 mecz wyjazdowy z Iną Goleniów. To drugie z rzędu zwycięstwo Dygowian i awans w tabeli o jedno oczko. W sobotę 4 maja mecz w Dygowie z Morzyckiem Moryń.

 • Rasel Dygowo- Sokół Karlino 2-1. Wejście Prezesa i gol!

  WKS Rasel Dygowo pokonał na własnym boisku Sokoła Karlino 2-1. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowo, ale mecz rozgrywany był dynamicznie i obie drużyny stwarzały  niebezpieczne sytuacje podbramkowe. W trzeciej minucie drugiej połowy goście obieli prowadzenie. Do 67 minuty Rasel atakował bezskutecznie bramkę Sokołów. Sytuację tę przerwał Andrzej Wojciechowski ,który strzelił wyrównującą bramkę (dwie minuty wcześniej wszedł na boisko zmieniając Kamila Lichmańskiego). 10 minut później po rzucie rożnym wykonywanym przez Wojciechowskiego Leszek Pazdur strzelił bramkę dającą prowadzenie. Niestety  Pazdur w 90 minucie został ukarany czerwoną kartką i musiał zejść z boiska. Kibice oglądali bardzo dobre i emocjonujące  widowisko piłkarskie. Rasel zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli IV ligi zachodniopomorskiej. 6 kwietnia mecz w Szczecinie z Hutnikiem.

 • Rasel Dygowo: pierwszy mecz sezonu , pierwsza porażka

  Jak zwykle przed pierwszym meczem inaugurującym sezon piłkarski wszyscy, począwszy od kibiców, zawodników i działaczy klubu, mają nadzieję na dobry start. Pierwszy mecz to wydarzenie , które budzi duże emocje i rozbudza wyobraźnię jako to może być super w rundzie. Niestety, wczorajszy mecz drużyny z Dygowa nie należy zaliczyć do udanych. Porażka 1-2 (1-0) z Darłovią Darłowo ostudziła optymizm  kibiców. Rasel wypadł słabo. Trudno jest wskazać mocne strony drużyny.

  Za tydzień mecz wyjazdowy w Wałczu.

 • Rasel Dygowo. Dobra gra i świetny wynik

  W pierwszym meczu rundy wiosennej sezonu 2019/2020 WKS Rasel Dygowo wygrał na własnym boisku z Darłovią Darłowo 3-1 (1-0). Bramki zdobyli Łukasz Włodarczyk (9) w 38 minucie, Jakub Poznański (18) w 63 minucie i Rafał Załoga (3 kpt.) w 71 minucie. Dwaj pierwsi to nowi zawodnicy w drużynie z Dygowa. Rasel rozegrał dobry mecz. Widać ,że drużyna ma duże możliwości, ale trzeba jeszcze  ogrania żeby zespół mógł je w pełni wykorzystać.

  Za tydzień w sobotę mecz wyjazdowy z Leśnikiem w Manowie.

 • Turniej Perła Cup we Wrzosowie

  W niedzielę na kompleksie sportowym we Wrzosowie odbył się turniej piłki nożnej młodzików „Perła Cup”. Organizatorem wydarzenia był K.S. Perła Kołobrzeg-Zieleniewo, Gmina Dygowo i Wrzos Wrzosowo. Patronat honorowy sprawowali Wójt Gminy Dygowo oraz Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu. W imprezie brało udział łącznie 150 młodych miłośników futbolu. Zwycięzcą Perła Cup zostali wszyscy uczestnicy sportowych zmagań, organizatorzy i rodzice najmłodszych fanów piłki nożnej. Poświecili oni niedzielny czas na aktywność i sportowa rywalizację.

 • WKS Rasel Dygowo nie odpuszcza. Szósta wygrana z rzędu!

  Rasel Dygowo wygrał na własnym boisku Błękitnymi II Stargard 4-3 (2-0). Było to emocjonujące widowisko. W drugiej połowie przy stanie 2-0 ( bramki: Dawid Ejzygmann i Łukasz Wiśniewski) zawodnicy Błękitnych w ciągu zaledwie czterech minut doprowadzili do remisu. Od tego momentu gra stała się wyjątkowo dynamiczna i twarda. W 75 minucie na boisko wszedł Andrzej Wojciechowski i po pięciu minutach strzelił bramkę dającą prowadzenie. Następnie w 84 minucie Krzysztof Bułka podwyższył wynik na 4-2. Po trzech minutach dalszej gry Błękitni strzelili bramkę kontaktową. Wynik 4-3 pozostał do końca meczu. Czterech zawodników drużyny z Dygowa otrzymało żółte kartki. 2 czerwca kolejny mecz w Dygowie z GKS Leśnik Manowo.

 • WKS Rasel Dygowo podpisał umowę sponsorską z Enea Trading

  Na stadionie w Dygowie została podpisana umowa sponsorska na sezon piłkarski 2019/2020 pomiędzy Enea Trading - spółką Grupy Kapitałowej Enea a Wiejskim Klubem Sportowym Rasel Dygowo. Enea Już po raz piąty udziela wsparcia finansowego klubowi z Dygowa. Umowę podpisali: Dawid Klimczak – Prezes Zarządu Enea Trading i Andrzej Wojciechowski – Prezes WKS Rasel Dygowo. Obecni byli: parlamentarzysta Czesław Hoc, Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk , Radny Województwa Zachodniopomorskiego Henryk Carewicz oraz członkowie zarządu klubu – Rafał Wojciechowski i Jerzy Król.

 • WKS Rasel Dygowo przygotowuje się do meczu pucharowego

  Od 2 czerwca Rasel Dygowo rozpoczął intensywne przygotowania do meczu Pucharu Polski ZZPN z Wieżą Postomino. Mecz zostanie rozegrany 27 czerwca w Postominie. Będzie to pierwsze ,duże  wydarzenie sportowe w czasie pandemii z udziałem drużyny z gminy Dygowo.

  Jak przebiegają przygotowania do meczu? Jakie zmiany kadrowe zaszły w drużynie i na stanowisku trenera? Co z obchodami dwudziestolecia klubu? Na te pytania odpowiadał prezes WKS Rasel Dygowo Andrzej Wojciechowski.

  klub-rasel-dygowo-gmina-dygowo