• Derby powiatu IV ligi w Dygowie. Lepszego początku nie można sobie wymarzyć

Drużyna Perła URB Dygowo rozpoczęła sezon IV ligi zachodniopomorskiej efektownie. Tydzień wstecz wygrała pierwszy mecz wyjazdowy 0-1 z Iną Goleniów , a w dniu dzisiejszym rozgromiła Olimp Gościno 5-0 (2-0). Bramki dla Dygowian zdobyli: Mateusz Bień dwie z rzutu karnego, Łukasz Wiśniewski dwie bramki i Mikołaj Duwe.

Prezes klubu Andrzej Wojciechowski po zakończonym meczu powiedział:

Sam wynik mówi wszystko za siebie , 5-0 wygrać w derby to jest wielki wyczyn. Zmontowaliśmy super zespół , fajna kadra 24 zawodników. Początek wiadomo ciężki ,bo to derby ,ale to był mecz praktycznie do pierwszej bramki. Szybko strzeliliśmy bramkę ,druga bramka ich załamała całkowicie. Druga połowa ,myślę że widać zaangażowanie na treningach i pracę zespołu. (….) Siedem zmian zrobiliśmy maksymalnie ,ile można. (…) No i to wyszło, w drugiej połowie ,że jednak ten mecz zdominowaliśmy. Super derby , trzeba się cieszyć ,6 punków,  6-0 w bramkach lepszego początku nie można sobie wymarzyć.

• Derby powiatu. Rasel Dygowo- Olimp Gościno 0-3

Na sztucznej murawie w Kołobrzegu rozegrany został mecz rewanżowy sezonu 2022/23 drużyn powiatu kołobrzeskiego. Piłkarze Rasela nie sprostali Olimpowi Gościno i przegrali 0-3 (0-2). W sierpniu ubiegłego roku zespół z Dygowa wygrał 0-4. Można powiedzieć rewanż Olimpowi prawie się udał. Rasel Dygowo wystąpił w nowych strojach.

1 kwietnia Rasel gra na wyjeździe z Wieżą Postomino.

• Rasel Dygowo zdobył Puchar Trotonu

23 czerwca na Stadionie Miejskim w Gościnie odbył się 7. Turniej Derbowych Mistrzów Powiatu Kołobrzeskiego o Puchar Trotonu. Tegoroczną rywalizację wygrał WKS Rasel Dygowo, który w finałowym pokonał 5-1 Grot Gorawino. To już drugie turniejowe trofeum Rasela. Poprzedni puchar zdobył w 2017 roku. Warto zaznaczyć ,że w siedmiu potyczkach derbowych tego turnieju drużyny z gminy Dygowo wygrywały aż cztery razy – po dwa razy Wrzos Wrzosowo i Rasel Dygowo.  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Andrzej Wojciechowski. Sędzią głównym turnieju był Konrad Matczak. Puchar Trotonu to tradycyjnie ostatni piłkarski akcent sezonu.

• Zwycięskie derby Rasela

W niedzielę 12 maja w Gościnie rozegrano derby Pomorza Zachodniego IV ligi zachodniopomorskiej. Rasel Dygowo pokonał Olimp Gościno  1-4. To już czwarte z rzędu zwycięstwo drużyny z Dygowa. Bramki strzelali: Pazdur dwie, Bułka i Ejzygmann. W tabeli Rasel umocnił się na ósmym miejsu. 18 maja mecz wyjazdowy z Orłem Wałcz.