• 14. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo (foto)

W Dygowie na hali sportowej rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo. To wydarzenie rekreacyjno- sportowe ma już długą historię. Po raz pierwszy turniej rozegrano w 2004 roku i biorą w nim udział kobiety i mężczyźni zaprzyjaźnionych drużyn  powiatu kołobrzeskiego i białogardzkiego. W tym puchar wójta po raz drugi z rzędu zdobyły Panie z Grota Dygowo. Ich finałowy pojedynek z siatkarkami Wikinga Rymań dostarczył kibicom ogromu sportowych emocji. Panom z Grota Dygowo nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku i finałowym pojedynku musieli uznać wyższość Orła Gryfice.

• 15. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo (fotogaleria)

7 marca rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo.  Jubileuszowe rozgrywki wygrały Kocury Wrzosowo. Kolejne miejsca zajęli: OSP Piotrowice, OSP Dygowo i Lejdis.

Tradycyjnie na zakończenie turnieju podsumowano tegoroczne rozgrywki Gminnej Ligi Piłki Siatkowej.

1.       Herosi

2.       OSP Piotrowice

3.       Lejdis

4.       Kocury Wrzosowo

5.       OSP Dygowo

Najlepsi zawodnicy  z drużyn GLPS:

1.       Herosi- Arek Bugajczyk

2.       OSP Piotrowice – Mateusz Marczyk

3.       Lejdis – Agnieszka Dopart

4.       Kocury Wrzosowo – Przemek Krejner

5.       OSP Dygowo – Marcin Tekiel

Najlepsza zawodniczka i zawodnik GLPS: Emilia Sielicka i Janusz Skarapada.

Nagrody turnieju i GLPS wręczał wójt Grzegorz Starczyk i prezes Grota Monika Maj.

• Grot Dygowo mistrzem ligi miedzypowiatowej w sezonie 2018/2019

Międzypowiatowa Liga Piłki Siatkowej zakończyła rozgrywki. Mistrzem MLPS w sezonie 2018/2019 został Grot Dygowo. Drużyna z Dygowa zdeklasowała przeciwników przegrywając tylko jednego seta w ciągu całego sezonu.

• Relacja z turnieju piłki siatkowej „Lepszy Set niż Seta”

Po raz siódmy w Dygowie rozegrany został Turniej Antyalkoholowy „Lepszy Set niż Seta”.  Wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz imprez gminnych promujących  sport i trzeźwość. Na każdy turniej organizatorzy – Gmina Dygowo, GOPS Dygowo i Grot Dygowo ,przygotowują dla uczestników koszulki z dedykowaną grafiką. Wójt Grzegorz Starczyk oraz kierowniczka GOPSU-u Wioleta Dzwolak  widząc niesłabnące zainteresowanie wydarzeniem już zapowiedzieli zmianę formuły turnieju na drugi rok  , aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić  tę imprezę. W tym roku startowało pięć drużyn. Pierwsze miejsce przypadło drużynie Herosi i Przyjaciele. Kolejne miejsca zajęli: Vitalis , Morsy, Lejdis, i OSP Piotrowice. Obszerna relacja z turnieju w materiale wideo.

Turniejem Lepszy Set Niż Seta zakończyła się  VI edycja Gminnej Ligi Piłki Siatkowej 2019. Tryumfatorem ligi została drużyna OSP Piotrowice,  2 miejsce Kocury Wrzosowo  3 miejsce Herosi. Pozostałe drużyny biorące udział w rozgrywkach zajęły razem 4 miejsce.  Szczegóły w tabeli.

• Turniej piłki siatkowej we Wrzosowie

Na kompleksie sportowym we Wrzosowie odbył się turniej rekreacyjny o puchar Wójta Gminy Dygowo. Do rywalizacji stanęły drużyny z Miechęcina , Piotrowic i dwie z Wrzosowa. Zaplecze słodkiej energii przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Wrzosowa „Ale Babki”. Równolegle ze zmaganiami siatkarzy ćwiczyli na Orliku najmłodsi piłkarze , którzy w przerwach dopingowali drużyny turniejowe. W letnim turnieju siatkówki puchar wójta zdobyli zawodnicy z Miechęcina. Drugie miejsce przypadło drużynie z Wrzosowa I, trzecie  ex aequo ekipie z Piotrowic i Wrzosowa II.

• W sobotę 7. edycja turnieju „ Lepszy set niż seta”

Pod tym hasłem zostanie rozegrany coroczny turniej, który organizowany  przez Grot Dygowo i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie.  Turniej już od siedmiu lat gości w kalendarzu sportowo-rekreacyjnym gminy. Aby zgłosić zespół do rozgrywek wystarczy przyjść 20 minut przed turniejem. Zapraszamy całe rodziny aby przyjść na salę sportową szkoły w Dygowie  i gorąco dopingować swoje drużyny.  Po turnieju zostanie podsumowana VI edycja Gminnej Ligi Piłki Siatkowej. Poniżej trochę historii turnieju.

VI edycja turnieju "Lepszy set niż seta" (wideo)

V edycja. Jubileuszowa edycja turnieju piłki siatkowej w Dygowie (wideo)

IV edycja. Podsumowanie turnieju "Lepszy set niż seta" (wideo)