• Prezydent Kołobrzegu podziękowała druhom z OSP powiatu kołobrzeskiego

W sali konferencyjnej urzędu miasta ,Prezydent Kołobrzegu- Anna Mieczkowska podziękowała druhom z 22 Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu kołobrzeskiego, którzy pomagali w organizacji pobytu uchodźców z Ukrainy w Hali Łuczniczka. Z gminy Dygowo podziękowania otrzymały jednostki OSP z Czernina , Dygowa i Piotrowic.

• Statuetki „Konika Kołobrzeskiego” dla Wandy Przybylskiej i Łukasza Gładysiaka

W Hotelu Aquarius SPA w Kołobrzegu odbyło się Noworoczne Spotkanie Prezydenta ,podczas którego wręczono statuetki „Konika Kołobrzeskiego 2018”. Statuetkę kapituły dziennikarzy kołobrzeskich otrzymał Łukasz Gładysiak – historyk , pracownik Muzeum Oręża Polskiego , pasjonat rekonstruktor, narrator widowiska historycznego na plaży kołobrzeskiej „Bój o Kołobrzeg”, autor wielu publikacji historycznych. Statuetkę „Konika Kołobrzeskiego” Prezydenta Miasta Kołobrzeg otrzymała sybiraczka, wieloletnia nauczycielka ,działaczka założycielka Koła Sybiraków ,inicjatorka pomocy dzieciom w Kazachstanie – Pani Wanda Przybylska.