• Remont USC w Dygowie. Będzie jasno i stylowo!

Ponad 30 lat sala ślubów Urzędu stanu Cywilnego w Dygowie służyła mieszkańcom gminy. Przyszedł czas na dawno oczekiwany remont. Korytarz, poczekalnia i sala ceremonialna otrzymają nowoczesne , stylowe i jasne wnętrze. To będzie prawdziwa metamorfoza! Nawiązując do minionej epoki ,jako ciekawostkę warto dodać ,że w 1986 roku wczesny wojewoda koszaliński przyznał USC w Dygowie pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy USC w województwie grupy gmin.  Wykonawca – firma z Dygowa , został wyłoniony w ramach zapytań ofertowych. Prace rozpoczną się 19 listopada i potrwają do 28 grudnia. Oczywiście w tym czasie nie będą się odbywały ceremonie ślubne.

• Sala ślubów USC Dygowo w nowej szacie

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie zakończył się remont i wyposażanie sali ślubów, poczekalni i korytarza.  Ręka projektanta wnętrz następnie wykonawcy budowlanego przyniosły wyjątkowy efekt końcowy. Pomieszczenia są teraz jasne i przestrzenne. Modne i stonowane kolory  nadają wnętrzu niepowtarzalnego stylu. Wymieniono oświetlenie i zamontowano oryginalne nagłośnienie sali. Ze starego wyposażenia pozostały odrestaurowane meble oraz godło. Zapraszam do obejrzenia nowego wnętrza sali ślubów a także dawnej sali ceremonialnej w materiale wideo.

• Terminale płatnicze w Urzędzie Gminy Dygowo

W urzędzie gminy  wszelkie opłaty  można już realizować bezgotówkowo. W USC i księgowości zostały zamontowane terminale płatnicze. Uruchomione terminale obsługują płatności  kartami w technologii tradycyjnej (stykowej) ,zbliżeniowej oraz smartfonami. Klienci urzędu będą mogli uiścić należności na miejscu bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat za podatki, opłaty za gospodarkę odpadami komunalnymi oraz wszelkiego rodzaju opłaty administracyjne i skarbowe. Do tej pory trzeba było korzystać z pośrednictwa banku, placówki pocztowej lub sołtysa.

• Złote Gody Małżeńskie Pary z Wrzosowa

Państwo Jadwiga i Wacław Stępień ,zostali odznaczeni medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się w gronie najbliższej rodziny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie. Kierowniczka  USC Ewa Kowalczyk odczytała list okolicznościowy, medale w imieniu Prezydenta RP wręczył wójt Grzegorz Starczyk. Wójt złożył jubilatom życzenia oraz wręczył kwiaty i upominek.

Szanownym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat życia w zdrowiu i zadowoleniu, rodzinnego ciepła i miłości bliskich.

• Złote Gody we Włościborzu. Medale od Prezydenta RP

Kolejna Złota Para z gminy Dygowo obchodziła jubileusz – 50 lat pożycia małżeńskiego. Z tej okazji dostojni jubilaci Państwo Barbara i Jan Marczyk  z Włościborza zostali uhonorowani  medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” , przyznanymi przez Prezydenta RP. Tym razem wójt Grzegorz Starczyk i kierowniczka  Urzędu Stanu Cywilnego w Dygowie Ewa Kowalczyk, zostali zaproszeni do domu jubilatów.  Uroczystość, w licznym gronie rodziny rozpoczęło odczytanie listu okolicznościowego, po czym  wójt wręczył Złotej Parze odznaczenia prezydenckie. Następnie były życzenia oraz kwiaty i upominek. Szacownym Jubilatom z okazji tej niecodziennej i wspaniałej chwili życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu i szczęściu.