• Egzamin gimnazjalny w Dygowie. Planowo i bez zakłóceń

W szkole w Dygowie rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2019. Pomimo trwającego od początku tygodnia strajku nauczycieli po raz ostatni po reformie do egzaminu gimnazjalnego podeszło 31 uczniów z dwóch klas. Komisja pracowała w pełnym składzie, choć jej pierwotny skład ze względu na strajk  został zmieniony. Egzaminy w pierwszym dniu przebiegły planowo ,bez zakłóceń. Gimnazjalistom przed rozpoczęciem egzaminu  z historii i WOS powodzenia życzył wójt Grzegorz Starczyk.

• Egzamin gimnazjalny we Wrzosowie. Drugi dzień również bez zakłóceń

W drugim dniu egzaminów gimnazjalnych z trwającym strajkiem nauczycieli w tle ,uczniowie  mierzyli się z testami matematyczno-przyrodniczymi. W szkole we Wrzosowie podobnie jak w dniu wczorajszym egzaminy przebiegły bez zakłóceń po okiem komisji egzaminacyjnej w pełnym składzie.  Do egzaminów przystąpiło 15-stu gimnazjalistów. O godzinie dziewiątej przed częścią przyrodniczą gimnazjalistów odwiedził wójt Grzegorz Starczyk i życzył im powodzenia.