Zaproszenie na Wielkie Sprzątanie Parsęty.

Już po raz trzynasty  firma Troton, najstarsza polska organizacja ekologiczna Klub Gaja, i Porozumienie dla Parsęty, zapraszają na Wielkie Sprzątanie Parsęty. W tym roku spotykamy się w sobotę 12 maja 2018 o godzinie 11.00, jak zwykle na parkingu za mostem w Ząbrowie.W programie imprezy m.in.  konkursy  o tematyce ekologicznej, występy   dziecięcych grup wokalnych działających przy OPP w Kołobrzegu, , zespołu ludowego „Podlotki” z Gościna oraz Strażackiej Orkiestry Dętej „Morka” z Ustronia Morskiego. Do tego grochówka , grill, a dla spragnionych napoje.
W tym roku, po raz kolejny, organizatorzy wręczą statuetki „Przyjaciela Parsęty”. Otrzymają je osoby oraz instytucje, które wspierają  akcję oraz przyczyniają  się do zachowania dobrostanu jednej z najpiękniejszych polskich rzek – Parsęty.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Porozumienie dla Parsęty w 2005 roku „zaadoptowało” Parsętę. Program Zaadoptuj rzekę jest organizowany przez Klub  „Gaja”. Jego adresatem są szkoły, samorządy i instytucje w całej Polsce.Obejmuje takie działania jak  sprzątanie rzeki i jej brzegów, zajęcia terenowe i wycieczki, poznawanie historii i geografii rzeki, nadawanie nazw bezimiennym potokom, organizowanie konkursów plastycznych czy literackich. Do tej pory zaadoptowano 300 rzek.
W 2008 roku The Green Spider Network, sieć instytucji i organizacji powołanych i wspieranych przez Komisję Europejską i DG Environment uznał akcję „Zaadoptuj rzekę” za jeden z pięciu najlepszych projektów ekologicznych w Europie. Firma TROTON uczestniczy w akcji adopcji Parsęty od 2005 roku jako członek założyciel Porozumienia dla Parsęty -  pierwszego w Polsce projektu łączącego lokalne instytucje samorządowe, szkoły oraz partnerów biznesowych  w akcji ochrony rzek.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronach:
 www.klubgaja.pl
 
www.troton.com.pl

Drukuj