7 grudnia powołano Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. W skład rady piątej kadencji wszedł Adrian Tomicki – mieszkaniec Dygowa , absolwent miejscowej szkoły podstawowej, aktualnie uczeń liceum w Kołobrzegu. Adrian reprezentować będzie w szesnastoosobowej radzie województwo zachodniopomorskie. Powołani są również zastępcy członków rady. Chętnych do uczestnictwa w radzie było w tym roku wyjątkowo dużo. Wpłynęło  331 kandydatur, co daje prawie 10 zgłoszeń na jedno miejsce. Kadencja obecnej rady potrwa do 30 września 2021 roku.

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej  została powołana w 2016 roku przez Minister Edukacji Narodowej , Annę Zalewską. Jej głównym celem jest wyrażanie opinii dzieci i młodzieży w sprawach związanych z oświatą i wychowaniem. Szczególnie dotyczy to planowanych zmian w systemie edukacji. Członkowie rady będą wyrażali opinie i wypracowywali propozycje na posiedzeniach, jak i w trybie korespondencyjnym. W najbliższym czasie , ze względu na pandemię ,posiedzenia odbywać się będą wyłącznie zdalnie.