Z początkiem kwietnia rozpoczęło działalność Koło Gospodyń Wiejskich „Piotrowiczanki”. Gospodynie z Piotrowic są już trzecim kołem działającym w gminie Dygowo. W lipcu 2019 roku dobry początek inicjatywie kół gospodyń dały „Ale Babki” z Wrzosowa , a w listopadzie również 2019 roku zainaugurowało działalność koło w Stojkowie.

W dniu wczorajszym , Panie –„Piotrowiczanki” , spotkały się w świetlicy wiejskiej w Piotrowicach z wójtem Gminy Dygowo, Grzegorzem Starczykiem. Wójt pogratulował gospodyniom cennej społecznie inicjatywy i życzył wielu pomysłów do działania, aktywności  w wydarzeniach organizowanych nie tylko przez gminę oraz trwałości przedsięwzięcia.

„Piotrowiczanki pochwaliły się również pełnym symboliki logo, które zaprojektowała  Katarzyna Szczytowicz. Forma graficzna znaku nawiązuje do słynnego złotego naszyjnika z VI wieku znalezionego  w 1913 roku w Piotrowicach  oraz do tak zwanego „trójmiasta” ( Kłopotowo, Piotrowice, Włościbórz), co symbolizują trzy kłosy.

Symbolika trafiona w punkt! Życzymy „Piotrowiczankom”, aby ich działalność  przyniosła tyle sławy Piotrowicom i gminie ,co cenny artefakt.

Aktualnie w skład Koła Gospodyń Wiejskich wchodzi 14 pań. Przewodniczącą zarządu jest Marta Minkiewicz , wiceprzewodniczącą  Iwona Burawska i skarbnikiem Katarzyna Szczytowicz.