Gmina Dygowo wysoko w rankingu „Gmina Dobra do Życia”

Gmina Dygowo wysoko w rankingu „Gmina Dobra do Życia”

Serwis Samorządowy PAP opublikował wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia” ,pokazującego jakość życia w każdej z 2477 gmin w Polsce. Ranking jest wynikiem badań 63 wskaźników. Wśród badanych czynników - czytamy we wstępie  od Redakcji Serwisu Samorządowego PAP-  są te dotyczące środowiska naturalnego, rozwoju demograficznego, rozwoju społeczno-ekonomicznego, rynku pracy, warunków mieszkaniowych i energii, infrastruktury osadniczej i ładu przestrzennego, zdrowia i bezpieczeństwa, dostępności i jakości usług, kultury i rekreacji, a także aktywności społecznej; są takie, na które samorządy mają wpływ, i takie, które trudno zmienić, ale na jakość życia oddziałują. Wszystkie razem tworzą Wskaźnik Jakości Życia, a jego wartość stała się podstawą lokaty w rankingu – im wyższa, tym wyższe miejsce.

W kategorii E – gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z miastem poniżej 5 tys. mieszkańców, Gmina Dygowo w województwie zachodniopomorskim uplasowała się na  miejscu 20 , w Polsce na 435. Poniższa tabela obrazuje TOP 50 gmin naszego województwa. W zestawieniu znalazły się wszystkie samorządy powiatu kołobrzeskiego. Szczegółowe informacje o rankingu dostępne TUTAJ.

gmina-dygowo-dobra-do-zycia-

Tabela na podstawie publikacji Serwisu Samorządowego PAP

Fot. Zbigniew Drewniak


Drukuj