Akcja oddawania krwi i rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku!

Akcja oddawania krwi i rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku!

W nadchodzącą niedzielę, 18 lutego, na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury odbędzie się istotne wydarzenie - autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie w tym miejscu, aby umożliwić mieszkańcom aktywny udział w akcji krwiodawstwa. Inicjatywa ta jest owocem współpracy Gminy Dygowo i Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie, które połączyły siły, aby wspólnie zorganizować mobilny punkt krwiodawstwa.

Akcja ma na celu zachęcenie mieszkańców do oddawania krwi, co stanowi bezcenny gest solidarności i pomocy dla potrzebujących. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, poprzez stacjonowanie autobusu w tak dostępnym miejscu, ułatwia mieszkańcom aktywny udział w procesie oddawania krwi, który może ratować życie wielu pacjentów.

Warto podkreślić, że wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja skierowana do potencjalnych Dawców szpiku, organizowana przez Fundację DKMS. To znaczący krok w stronę budowania bazy dawców szpiku kostnego, która może być kluczowa dla osób zmagających się z ciężkimi chorobami hematologicznymi.

Zachęcamy serdecznie wszystkich mieszkańców i okolicznych społeczności do wzięcia udziału w tej ważnej akcji. Oddanie krwi i rejestracja jako potencjalny Dawca szpiku to gesty, które mogą mieć ogromne znaczenie dla osób potrzebujących pomocy medycznej. Bądźmy solidarni i wsparcie dla inicjatyw krwiodawstwa, organizowanych przez Gminę Dygowo i OSP Dygowo, będzie wyjątkowym wkładem w dobro społeczności. Zapraszamy serdecznie!

 


Drukuj