Stop dopalaczom (VIDEO)

Produkty kolekcjonerskie, kadzidełka i nawozy - tak producenci opisują dopalacze.Wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że są to produkty zawierające substancje psychoaktywne zażywane w jednym celu - aby się odurzyć. Walka z dopalaczami przypomina walkę z wiatrakami. Na listę substancji zakazanych ciągle trafiają nowe związki chemiczne, jednak sprytni producenci tak zmieniają skład żeby produkty dalej były legalne.
Służby mundurowe rozkładają ręce, jednak najbardziej bezradni są lekarze. Wiedzieli jak ratować ludzi którzy przedawkowali narkotyki, ponieważ wiedzieli z jakimi substancjami mieli do czynienia i jak im przeciwdziałać. W przypadku dopalaczy sytuacja wygląda zgoła inaczej. Ich skład się ciągle zmienia i jeśli lekarze nie wiedzą co dokładnie zażyto i w jakiej ilości to udzielenie skutecznej pomocy medycznej jest niezwykle trudne. Obecnie najlepszym sposobem walki z dopalaczami jest uświadamianie młodych ludzi o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z ich zażywania.
Poniżej prezentujemy spot kampanii antydopalaczowej. Pamiętaj - nie bądź głupi, nie bierz dopalaczy! Wakacje spędź bez środków psychoaktywnych!