Międzynarodowy Dzień Sąsiada w Dygowie

Dziś , w ostatni wtorek maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sąsiada ustanowiony w 2000 roku. To święto wychodzące naprzeciw coraz słabszym więziom społecznym, zamykaniu się w swoim świecie. W obchodach Dnia Sąsiada w Polsce bierze coraz więcej miejscowości oraz
instytucji,  które rozumieją potrzebę integracji. Organizują oni korzystając z wiosennej majowej pogody różnego rodzaju spotkania umożliwiające poznanie sąsiedztwa. Taką inicjatywę pojęli Seniorzy z klubu „Sercem Młodzi” zrzeszeni przy Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Dygowie i Kołobrzeski Klub Seniora działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu. W dniu  wczorajszym w miejscu spotkań przy ulicy Kołobrzeskiej zorganizowali piknik integracyjny. Przy atrybutach majówkowych – grill ,ognisko i pieśń biesiadna – klubowicze mogli poznać się wzajemnie i zacieśnić wspomnianą wcześniej więź społeczną. Gościem spotkania był także wójt Grzegorz Starczyk, który chętnie włączył się wokalnie do wspólnego biesiadowania.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.