Międzynarodowy Dzień Sąsiada w Dygowie

Dziś , w ostatni wtorek maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sąsiada ustanowiony w 2000 roku. To święto wychodzące naprzeciw coraz słabszym więziom społecznym, zamykaniu się w swoim świecie. W obchodach Dnia Sąsiada w Polsce bierze coraz więcej miejscowości oraz 
instytucji,  które rozumieją potrzebę integracji. Organizują oni korzystając z wiosennej majowej pogody różnego rodzaju spotkania umożliwiające poznanie sąsiedztwa. Taką inicjatywę pojęli Seniorzy z klubu „Sercem Młodzi” zrzeszeni przy Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Dygowie i Kołobrzeski Klub Seniora działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu. W dniu  wczorajszym w miejscu spotkań przy ulicy Kołobrzeskiej zorganizowali piknik integracyjny. Przy atrybutach majówkowych – grill ,ognisko i pieśń biesiadna – klubowicze mogli poznać się wzajemnie i zacieśnić wspomnianą wcześniej więź społeczną. Gościem spotkania był także wójt Grzegorz Starczyk, który chętnie włączył się wokalnie do wspólnego biesiadowania.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.