Spotkanie sąsiedzkie seniorów z Dygowa, Kołobrzegu i Siemyśla

Spotkanie sąsiedzkie seniorów z Dygowa, Kołobrzegu i Siemyśla

W dniu wczorajszym obchodziliśmy Europejski Dzień Sąsiada. Spotkania sąsiedzkie od wielu lat kultywują kluby seniora z Sercem Młodzi z Dygowa, Senior+ z Kołobrzegu i Złota Jesień z Siemyśla. W Karczmie Solnej w Kołobrzegu blisko dwustu klubowiczów uczestniczyło w imprezie integracyjnej. Obecni byli włodarze gmin Dygowo i Siemyśl – Grzegorz Starczyk i Marek Dołkowski, dyrektorka MOPS Kołobrzeg Danuta Majchrzak, kierowniczki: GOPS Dygowo Wioleta Dzwolak  i GOPS Siemyśl Teresa Lembryk oraz radna z Komisji Spraw Społecznych i Sportu Rady Miasta Kołobrzeg Renata Brączyk. W czasie spotkania ogłoszono wyniki Konkursu Jednego Wiersza w którym startowali seniorzy z zaprzyjaźnionych klubów. W tym roku temat przewodnim były  kulinaria. Laureatką konkursu została pani Bronisława Urban. Wśród wyróżnionych autorów była pani Danuta Kozak z Dygowa. Nagrody wręczyła między innymi przewodnicząca jury Małgorzata Maj – pisarka i dziennikarka z Kołobrzegu. Po wręczeniu nagród kluby seniora przedstawiły swój program artystyczny. Miedzy występami zespołów  didżej  rozkręcał  zabawę taneczną.


Drukuj