Podsumowanie projektu "Kolorowe Wakacje"
Projekt „Kolorowe wakacje” składał się z III etapów.
I etap tospotkanie dzieci i ich rodziców z psychologiem. Spotkanie to miało na celu przede wszystkim uzyskanie wsparcia w zależności od potrzeby a także integrację, poznanie się uczestników.
II etapto 3 wyjazdy dzieci do Kołobrzegu, w trakcie których miały zapewnione atrakcje, takie jak: zwiedzenie jednostki Straży Granicznej, poznanie specyfiki pracy funkcjonariuszy, zakończone wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, wyjście do Rio PUB&BOWLING , rejs statkiem po morzu, wejście na molo, wyjście do restauracji Mc Donald's, zwiedzanie Oceanarium, wyjście do kina na bajkę Bystry Bill
III etapemrealizacji projektu, a zarazem ostatnim był wyjazd dzieci i ich rodziców do Parku Rozrywki „Dziki Zachód” w Zieleniewie.
W trakcie pobytu w Parku rozrywki dzieci miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji , tj. przejażdżka konna, kowbojska karuzela, zwiedzanie mini zoo, udziału w różnego rodzaju zawodach, itd.
Uwieńczeniem pobytu w Parku Rozrywki było wręczenie dzieciom dyplomów uczestnictwa w projekcie socjalnym „KOLOROWE WAKACJE” a także nagród rzeczowych.
Na zakończenie projektu przeprowadzono anonimową ankietę w której rodzice mogli wypowiedzieć się czy tegoroczny projekt spełnił ich oczekiwania i jakich działań ze strony ośrodka na rzecz rodziny oczekują w przyszłości.
Na podstawie przeprowadzonych ankiet wnioskuje się, iż GOPS w Dygowie spełnił oczekiwania dzieci i ich rodziców. Ankietowani podali m.in., iż projekt zapewnił uczestnikom poczucie bezpieczeństwa, ciepła i radości, pozwolił rodzicom odpocząć od codziennych problemów i że w przyszłości zainteresowani by byli wzięciem udziału w zajęciach organizowanych przez GOPS.
Powyższe świadczy, iż działania projektowe odniosły założony sukces, przez co został zrealizowany cel główny projektu. Dodać należy również, że realizacja projektu socjalnego „KOLOROWE WAKACJE” przebiegła sprawnie przede wszystkim dzięki aktywnej postawie i zaangażowaniu dzieci i ich rodziców a także wsparciu i bezinteresownej pomocy wielu osób.
Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć Panu Romanowi Biernackiemu, Komendantowi Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu, Państwu Honoracie Gzyl i Remigiuszowi Gzyl, właścicielom „Bravo” Sp.j Piekarnio – Cukierni we Wrzosowie, Pani Bernadecie Starczyk, właścicielce sklepu spożywczego we Wrzosowie, Paniom Barbarze Leszkiewicz i Joannie Hubko, właścicielkom Sklepu Spożywczego, ul. Kolejowa 2 w Dygowie a także uczestniczącym w projekcie dzieciom i ich rodzico.