Październik jest wyjątkowym miesiącem dla najstarszych mieszkańców gminy Dygowo. To właśnie w tym czasie wójt Grzegorz Starczyk oraz kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wioleta Dzwolak, tradycyjnie odwiedzają seniorów w ich domach. Każdego roku w ramach tej inicjatywy wójt i pracownicy gminy objeżdżają wszystkie 17 sołectw, zaczynając od wizyty u najstarszej osoby w gminie.

W tym roku wójt Grzegorz Starczyk swoją wizytę rozpoczął w Stojkowie, gdzie mieszka Pani Irena Madejsza – najstarsza mieszkanka gminy, która skończyła 99 lat. Pani Irena od 1946 roku związana jest ze Stojkowem, do którego przybyła wraz z rodziną po zakończeniu II wojny światowej. Mimo swojego sędziwego wieku, nadal cieszy się dobrą formą, co jest powodem do dumy zarówno dla niej samej, jak i jej bliskich.

Wójt oraz kierowniczka GOPS-u złożyli jubilatce serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia oraz wielu kolejnych lat w gronie najbliższych. Oprócz życzeń przekazano kwiaty i list gratulacyjny. Szczególnie ciepłe słowa dotyczyły nadziei, że za rok wspólnie będą mogli świętować setne urodziny Pani Ireny.

W tej uroczystej chwili towarzyszyła Pani Irenie jej córka, a na pamiątkę spotkania zrobiono wspólne zdjęcie. Na fotografii uwieczniono Panią Irenę wraz z córką, wójtem Grzegorzem Starczykiem oraz kierowniczką Wioletą Dzwolak. To spotkanie jest symbolem dbałości o seniorów w gminie, podkreślając, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji, historii i więzi międzypokoleniowych, a jednocześnie stanowi wyraz szacunku dla ich życiowego doświadczenia.