26 października 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie odbył się doroczny Bal Seniora, gromadząc ponad 120 mieszkańców starszego pokolenia z całej gminy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i była to już 13. edycja tego święta . Uroczystość rozpoczęła kierowniczka GOPSU-u Wioleta Dzwolak , która przywitała gości  i zapowiedziała występ artystyczny Klubu Seniora Sercem Młodzi.

Grupa seniorów zaprezentowała barwny program muzyczno-rozrywkowy inspirowany gwiazdami lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, który prowadziła Teresa Jurkiewicz. Seniorzy wcielili się w role znanych artystów tamtych dekad z wyjątkową precyzją, a ich występ został przyjęty entuzjastycznie. Żywiołowe występy były symbolicznym otwarciem uroczystości, przypominając o sile, talencie i zaangażowaniu starszego pokolenia.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk. W swoim wystąpieniu wyraził szczere uznanie dla seniorów. Zwracając się do zebranych, powiedział:

Wiecie państwo co? Już się nie mogłem doczekać tego dnia. Uczestniczę w różnych wydarzeniach, ale w waszym towarzystwie czuję się naprawdę dobrze. To dla mnie zaszczyt i przyjemność, że mogę być tutaj z wami. Życzę wam zdrowia, niech wasza energia nigdy nie gaśnie, bo to ona jest źródłem inspiracji i siły dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.”

Wójt zakończył swoje przemówienie serdecznymi życzeniami zdrowia i zapewnił, że Bal Seniora będzie stałym elementem kalendarza gminnych wydarzeń, dopóki będzie sprawował swoją funkcję.

Do życzeń dołączył Przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński, który jako członek starszego pokolenia podkreślił znaczenie wspólnego świętowania. Zauważył, że Bal Seniora odbywa się pomiędzy Europejskim Dniem Seniora (20 października) a Światowym Dniem Seniora (14 listopada). W swoim przemówieniu zaznaczył:

Patrząc w kalendarz, można zauważyć, że Europejski Dzień Seniora wypada 20 października, a Światowy – 14 listopada. Myślę, że to, co państwo sobą reprezentujecie, wasza aktywność, ten wspaniały poziom artystyczny, który mogliśmy przed chwilą podziwiać, plasuje nas właśnie dziś pośrodku – między Europą a światem.

Jego słowa wzbudziły sympatię zebranych i zostało nagrodzone oklaskami.

Po części oficjalnej, goście zasiedli do stołów, gdzie podano specjalnie przygotowane na tę okazję dania przez restaurację ośrodka kultury. Wkrótce potem DJ rozpoczął zabawę taneczną. Seniorzy, pełni radości i energii, natychmiast ruszyli na parkiet, gdzie bawili się do późnych godzin wieczornych, a muzyka z różnych dekad zachęcała wszystkich do tańca.

Bal Seniora w Dygowie po raz kolejny udowodnił, że starsze pokolenie to nie tylko skarbnica doświadczeń, ale także niespożyte źródło energii, które inspiruje i motywuje młodsze generacje. To wyjątkowe wydarzenie, pełne ciepła i wzajemnej życzliwości, pozostawiło niezatarte wspomnienia w sercach wszystkich uczestników.