Wyniki testu gimnazjalnego 2016 w Gminie Dygowo

Od piątku znamy wyniki testu gimnazjalnego 2016. Na wynik Gminy Dygowo pracują dwa gimnazja – w Dygowie i we Wrzosowie. Tegoroczny test zdecydowanie lepiej napisali gimnazjaliści z Dygowa. We Wrzosowie w porównaniu z poprzednimi latami wyniki wypadły dużo gorzej. Wyniki uśrednione ze szkół gminy przedstawiają się następująco: historia i wiedza o społeczeństwie 47,38% , język polski 59,64 %, przedmioty przyrodnicze 44,0 %, matematyka 40,62 %, język angielski podstawa 53,39 % , poszerzony 51,43 i język niemiecki 41,06 %. Warto zaznaczyć ,że gimnazjaliści z Dygowa napisali test z przyrody (49,7%) i matematyki (48,0%) na poziomie średniej krajowej ( 5 w skali staninowej) oraz z języka angielskiego (77,0%) powyżej średniej krajowej na poziomie wysokim ( 7 w skali staninowej). Indywidualnie w obu szkołach najlepsze wyniki uzyskały gimnazjalistki. W Dygowie jedna uczennica aż w czterech przedmiotach okazała się najlepsza. Z matematyki uzyskała 96%, z języka polskiego 91%, z przyrody 86% i z języka niemieckiego 68%. We Wrzosowie gimnazjalistki Natalia Rudnicka i Klaudia Klechowicz uzyskały ogólny wynik powyżej 80 %.