Dożynki 2016 w Gminie Dygowo (foto i wideo)

Dożynki w gminie Dygowo tradycyjnie rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym w Dygowie. Mszę odprawił ks. Adam. Dziewięć sołectw wystawiło swoje wieńce przed ołtarzem, a jeden ze względu na swoje rozmiary przed świątynią. Starosta dożynek – Henryk Dobrołowicz i starościna- Tatiana Skwarek złożyli przed ołtarzem bochen chleba z tegorocznych zbóż. Wszystkie wieńce zostały poświęcone. Po zakończonej mszy uformował się korowód dożynkowy ,który prowadzony przez wóz strażacki OSP Dygowo i Franciszkańską Orkiestrę Dętą z Koszalina wyruszył na stadion. Na płycie boiska w Dygowie organizatorzy- Gmina Dygowo- przygotowali całość uroczystości Ceremoniału Dożynkowego, stoisk i programu dla mieszkańców. Starosta i starościna dożynek przekazali bochen chleba pełniącemu funkcję wójta -Markowi Kukie i Przewodniczącemu Rady Gminy Dygowo – Arturowi Wasiewskiemu. Głos zabrali oprócz wyżej wymienionych zaproszeni goście: europoseł- Czesław Hoc, wicewojewoda zachodniopomorski -Marek Subocz, wiceprezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej – Lech Bany, zastępca dyrektora ARiMR- Robert Stępień i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeskiego– Grzegorz Starczyk. Kolejną częścią ceremoniału było podzielenie chleba pomiędzy wszystkich zebranych na uroczystości. Wystawione przed sceną wieńce brały udział w konkursie na najpiękniejszy wieniec tegorocznych dożynek. Fundatorem nagród była Gmina Dygowo i Bank Spółdzielczy w Białogardzie. Laur zwycięstwa przypadł w tym roku sołectwu z Miechęcina. Ze strony Baku Spółdzielczego symboliczne czeki wręczała wiceprezes Maria Krystyna Balcerzak.Równolegle z pracą komisji oceniającej wieńce rozgrywany był Turniej Sołectw ,którego tryumfatorem zostało sołectwo z Wrzosowa. Nagrody dla uczestników turnieju ufundowała Gmina Dygowo i Lokalna Organizacja Turystyczna z Kołobrzegu. Wśród wielu atrakcji w programie dożynek znalazł się miądzy innymi pokaz umiejętności kowbojskich, który przyciągnął uwagę wszystkich. Żonglerka rewolwerami i strzelanie batami meksykańskimi robiły duże wrażenie. Po ceremonii wręczania nagród na scenę wszedł zespół disco polo, który do późnych godzin nocnych bawił gości dożynek. Zapraszam na foto i wideorelację.

Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.