Obchody Dnia Niepodległości w Gminie Dygowo

Tegoroczne obchody 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Dygowo rozpoczęło widowisko  multimedialne w kościele parafialnym w Dygowie. Uczniowie Zespołu Szkół we Wrzosowie  z pomocą grona pedagogicznego „przeniosło” uczestników uroczystości w niecodzienną podróż po historii drogi po Niepodległość. Następnie odprawiona została Msza św. ,w czasie której homilię nawiązującą do idei patriotyzmu wygłosił ks. dziekan Piotr Niedźwiadek. Po zakończeniu mszy złożono kwiaty przy obelisku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz Pomniku Pionierów. Na zakończenie uroczystości głos zabrał wójt Grzegorz Starczyk, który  przywołał słowa Józefa Piłsudskiego „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” .
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.