Turniej "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne" w Gminie Dygowo

W czerwcu w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej po raz 49. odbędzie się finał Regionalnego Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne". Ten coroczny, turniej skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu dawnego województwa koszalińskiego. Dziś w Świetlicy Wiejskiej w Dygowie odbyły się eliminacje gminne tego konkursu. Do rywalizacji  stanęli  uczniowie szkół z Czernina ,Dygowa i Wrzosowa.  W poszczególnych kategoriach pierwsze trzy miejsca zajęli:
W kategorii „Ptaszęta” (uczniowie klas I –III)
I Bianka Bednarska
II Magdalena Seretna
III Weronika Kulpa
W kategorii „Ptaszki” (uczniowie klas IV – VI)
I Mateusz Jaroszek
II Ewelina Wilczyńska
III Pola Dziuba
W kategorii „Ptaki” (uczniowie klas gimnazjalnych)
I Patrycja Nater
II Nikola Schönhofer
III Oskar Dziuba
Uczniowie który zajęli dwa pierwsze miejsca w każdej z kategorii będą reprezentować gminę w piątek w konkursie szczebla powiatowego, który odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.