Sobotnie sprzatanie brzegów Parsęty

Po raz dwunasty w Pustarach odbyło się  Wielkie Sprzątanie Parsęty – akcja ekologiczna , piknik połączony z konkursami i prezentacjami artystycznymi . Organizatorem jest firma Troton, Klub Gaja i Porozumienie dla Parsęty. Tradycyjnie w imprezie miedzy innymi uczestniczyli uczniowie szkół gminy Dygowo. Co rocznie Organizatorzy wręczają statuetki „Przyjaciela Parsęty” osobom i  instytucjom, które działają na rzecz rzeki Parsęty. W tym roku ten zaszczyt przypadł Związkowi Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Statuetkę odebrali jako członkowie Zarządu ,burmistrz Gościna Marian Sieracki i wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk. 
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.