Dygowianki na przeglądzie powiatowym w Byszewie

W Byszewie na scenie plenerowej odbył się V Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych. Organizatorem imprezy było Sołectwo Byszewo z gminy Siemyśl, a współorganizatorem Klub Wojskowy 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu.  W Przeglądzie brały udział zespoły śpiewacze i kapele ludowe oraz soliści  powiatu kołobrzeskiego . Łącznie w konkursie  wzięło udział 9 zespołów , 2 duety i 3 solistów. Gminę Dygowo reprezentował zespół Dygowianki i solista Jerzy Król.  Jury tegorocznego konkursu Grand Prix przyznało rymańskim Biadulom, natomiast pierwsze miejsce ex aequo zajęły Dygowianki i Podlotki z Gościna. Wśród solistów trzecie miejsce zajął Jerzy Król. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali nagrody rzeczowe. W gronie gości  był wójt Grzegorz Starczyk oraz przewodniczący Artur Wasiewski.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.