Dożynki 2017 w Gminie Dygowo (wideo i foto)

W sobotę 9 września w Dygowie odbyły się gminne dożynki. Uroczystości Święta Plonów rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym, gdzie ks. Adam poświęcił bochen chleba z tegorocznych zbóż i wieńce wykonane przez gromady sołeckie z Czernina, Dygowa, Jazów, Kłopotowa, Miechęcina, Pustar, Świelubia i Wrzosowa. Po zakończonej mszy starościna Iwona Szpytko i starosta Andrzej Majcher z Czernina poprowadzili korowód dożynkowy na stadion w Dygowie. Marszowy krok taktowała Franciszkańska Orkiestra Dęta. Ceremoniał dożynkowy rozpoczęło przekazanie chleba przez  Starostę i Starościnę na ręce gospodarzy - wójta Grzegorza Starczyka i przewodniczącego Artura Wasiewskiego. Do dzielenia chleba wśród zebranych wójt poprosił rolników z gminy Dygowo. Życzenia dla rolników złożyli ze sceny zaproszeni goście. Po zakończeniu ceremoniału prace rozpoczęła komisja oceniająca wieńce oraz koncertowały zespoły ludowe: Dygowianki, Podlotki, Jantarowy kwiat i gwiazda – skrzypaczka MoNa Violin - Monika Wierciak. Tradycyjnie odbył się turniej sołectw w którym wystartowało osiem drużyn. Tegoroczny turniej  wygrała reprezentacja Dygowa przed ex aequo Bardy, Miechęcino. Fundatorami nagród turnieju byla Gmina Dygowo i operator energetyczny ENEA S.A. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrało sołectwo Dygowo. Drugie miejsce przypadło dziełu z Jazów ,a trzecie z Wrzosowa. Fundatorzy nagród w konkursie to Gmina Dygowo i Bank Spółdzielczy w Białogardzie. Wieczorem koncertował zespół muzyki disco polo „Boyfriend”, następnie zespół taneczny  „NON STOP”.


Autor zdjęć Zbigniew Drewniak i Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.