Gmina Dygowo świętowała Dzień Niepodległości (wideo,foto)

W Dygowie odbyły się gminne uroczystości upamiętniające 99. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W kościele parafialnym podczas Mszy św. w czasie dziękczynienia uczniowie Szkoły Podstawowej z Dygowa wystąpili z repertuarem pieśni patriotycznych. Następnie obchody przeniosły się na Plac Wolności. Wjazd Marszałka Piłsudskiego na Kasztance i przemarsz Legionistów z grupy rekonstrukcyjnej rozpoczął część oficjalną uroczystości: wciągnięcie Flagi Państwowej, Hymn Państwowy złożenie kwiatów przy pomniku Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej oraz przemówienia Wójta Gminy Dygowo oraz Marszałka Piłsudskiego. Po tym wszyscy obecni mogli skosztować , a przy okazji rozgrzać się grochówką z kuchni polowej. Na placu wystawione były stoiska rekonstruktorów . Zwieńczeniem święta był Bieg Niepodległości  na dystansie 1918 metrów. To nowa propozycja dla mieszkańców Gminy Dygowo na wspólna zabawę świętowania Niepodległej. Zapraszam na skrót filmowy i fotogalerię z obchodów.

Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.