Image

Kasztance i przemarsz Legionistów z grupy rekonstrukcyjnej rozpoczął część oficjalną uroczystości: wciągnięcie Flagi Państwowej, Hymn Państwowy złożenie kwiatów przy pomniku Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej oraz przemówienia Wójta Gminy Dygowo oraz Marszałka Piłsudskiego. Po tym wszyscy obecni mogli skosztować , a przy okazji rozgrzać się grochówką z kuchni polowej. Na placu wystawione były stoiska rekonstruktorów . Zwieńczeniem święta był Bieg Niepodległości  na dystansie 1918 metrów. To nowa propozycja dla mieszkańców Gminy Dygowo na wspólna zabawę świętowania Niepodległej. Zapraszam na skrót filmowy i fotogalerię z obchodów.

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne