W weekend Dzień Dawcy Szpiku w Dygowie (wideo)

Gmina Dygowo włączyła się w akcję pozyskania Dawców komórek macierzystych szpiku dla Potrzebujących przeszczepu. Hasło akcji to: „Dzień Dawcy szpiku dla Basi i Izy i innych” ,a twarzami tego dnia będą Barbara Sak – Adamów ,mieszkanka Mielna oraz Izabela Duda – Ruszel z Koszalina. Na początku stycznia 2018 roku u obydwu Pań w Klinice Hematologii w Szczecinie zdiagnozowano nowotwory krwi. Obecnie przechodzą intensywną chemioterapią, która ma przygotować je do przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego. W weekend będzie możliwość zarejestrowania się w bazie Fundacji DKMS (Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia). Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. W sobotę 24 marca w czasie trwania dorocznego Turnieju  Antyalkoholowego „Lepszt Set niż Seta”, od godziny 9.00 do 13.00 w hali sportowej szkoły w Dygowie ,przeszkoleni wolontariusze  będą do Państwa dyspozycji. Natomiast w niedzielę 25 marca ,strażacy z OSP Dygowo  zarejestrować będą  w świetlicy wiejskiej przy ulicy Ogrodowej 14 w Dygowie ,od godziny 9.00 do godziny 17.00. Zapraszamy

Drukuj