Pierwszy Dzień Wiosny w Gminie Dygowo (wideo, foto)

Podopieczni świetlic Gminy Dygowo przywitali pierwszy dzień wiosny we Wrzosowie. Ogłoszony przez Gminę konkurs na najpiękniejszą marzannę, spotkał się dużym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież z dziewięciu świetlic wykonały bardzo ładne kukły marzann. Każda z nich otrzymała imię , które według twórców odzwierciedla jakieś przesłanie. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Trzy pierwsze miejsca dodatkowo  premiowane były wejściówkami do multikina. Symbole odchodzącej zimy niestety nie powędrują z nurtem rzeki do morza. Organizatorzy ,zrezygnowali z tego zwyczaju ze względu na to ,że topienie marzanny może zostać uznane za zaśmiecanie środowiska. Dodatkową atrakcją ,mimo bardzo zimnego dnia było przygotowane przez strażaków OSP Wrzosowo ognisko. Grillowane na ognisku kiełbaski , pierwsze w tym roku ,smakowały wszystkim wybornie. Zapraszam na foto i wideo z wydarzenia.

Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.