Uroczystości Trzeciomajowe w DygowieW rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku w Dygowie zorganizowane zostały gminne uroczystości upamiętniające to ważne dla Polski wydarzenie. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym.Mszę w intencji Ojczyzny i ku czci Matki Bożej Królowej Polski celebrował ks. dziekan Piotr Niedźwiadek. Wszystkie gminne szkoły i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej wystawiły poczty sztandarowe, harcerze  zastęp reprezentacyjny. Po mszy uroczystości przeniosły się na Plac Wolności , gdzie hymn państwowy odśpiewali wszyscy uczestnicy zgromadzenia. Na maszt wciągnięto flagę państwową.Następnie delegacja harcerzy i strażaków w obecności wójta Grzegorza Starczyka, radnych – Roberta Jaruzela i Zbigniewa Kozaka oraz proboszcza złożyła kwiaty przy pomniku Pierwszych Osadników. Na zakończenie głos zabrał wójt , po czym wszyscy stanęli do wspólnej fotografii.
Autor zdjęć Marek Kawęcki

Drukuj