Zakończenie Roku Szkolnego w Gminie Dygowo

Dla 478. uczniów szkół gminnych zaczęły się wakacje. Uroczyste zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018 odbyły się w hali sportowej w Dygowie i Wrzosowie oraz w świetlicy wiejskiej w Czerninie.  Ze szkołą, nauczycielami i rówieśnikami  pożegnało się 44. absolwentów gimnazjów – w Dygowie 28. , a we Wrzosowie 16.. Uroczystości w trzech szkołach rozpoczęły się co pół godziny począwszy od dziewiątej, dzięki czemu wójt Grzegorz Starczyk  mógł wszystkim uczniom i absolwentom pogratulować wyników w nauce i życzyć udanych i bezpiecznych wakacji.  We Wrzosowie przewodniczący rady gminy Artur Wasiewski uczestniczył w ceremonii wręczania świadectw i wyróżnień gimnazjalistom. W Czerninie zakończenie roku szkolnego było również okazją aby pożegnać odchodzącą na emeryturę nauczycielkę języka polskiego. Pani Maria Rudzis przepracowała w szkole w Czerninie 35. lat.
Autor zdjęć Marek Kawęcki