Rozpoczęcie roku szkolnego w gminie Dygowo

W trzech szkołach gminy Dygowo – Czerninie , Dygowie i Wrzosowie, odbyły się inauguracje roku szkolnego 2018/2019. Naukę oraz zajęcia rozpocznie:  145 uczniów i 18 przedszkolaków w Czerninie,  187 uczniów i 90 przedszkolaków w Dygowie , 147 uczniów i 58 przedszkolaków we Wrzosowie.  Pierwszy apel o godzinie 9.00 rozpoczął się we Wrzosowie, o godzinie 10.00 w Dygowie i godzinie 11.00 w Czerninie. Wszystkie szkoły odwiedził wójt Grzegorz Starczyk. Ten rok szkolny będzie wyjątkowy pod względem zmian ,które wygenerowała reforma szkolna. Po raz pierwszy rozpoczną naukę ósme klasy i po raz pierwszy odbędzie się w kwietniu 2019 roku egzamin dla ósmoklasistów. Jednocześnie w tym roku szkolnym zakończy się era gimnazjów – ostatnia klasa i ostatni egzamin gimnazjalny.
Autor zdjęć Marek Kawęcki