Dożynki Gminne 2018 w Dygowie (foto, wideo)

W sobotę 8 września w Dygowie odbyły się dożynki gminne. O godzinie 12.30 w kościele parafialnym odprawiona została Msza św. dziękczynna za zebrane plony. Następnie  barwny korowód mieszkańców gminy i gości udał się na stadion, gdzie ceremoniałem dożynkowym rozpoczęły się dożynki. Godność starościny i starosty tegorocznych dożynek sprawowali:

  Pani Małgorzata Błaszczyk i Pan Andrzej Rytwiński z Dygowa. Tradycyjnie wybrano najładniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku po raz pierwszy w historii gminnych konkursów pierwsze miejsce zajęły rękodzieła trzech sołectw- Dębogardu, Dygowa i Wrzosowa. W turnieju sołeckim tryumfowała drużyna z Dygowa. Wieczorną atrakcją był wyjątkowy pokaz tańca z ogniem. Zapraszam na foto i wideo relację.

Autor zdjęć Marek Kawęcki


Drukuj