Mikołajki 2018 w Dygowie ( wideo, foto)

Mikołajki w gminie Dygowo to szczególny dzień, na który przede czekają dzieci jak i dorośli.  W tym dniu łączą się ze sobą aż trzy wydarzenia – kiermasz świąteczny , zabawa mikołajkowa i odpalenie światełek na choince i dekorach świątecznych. W dniu wczorajszym na Placu Wolności w Dygowie odbyły się gminne Mikołajki 2018. Pogoda nie sprzyjała ze względu na

praktycznie ciągłe opady deszczu, ale nie przeszkodziło to w realizacji całego programu imprezy. Od godziny 13.00 ruszył kiermasz. Na stoiskach wystawionych przez organizacje gminne, szkoły ,sołectwa oraz zuchów i harcerzy dostępne było rękodzieło świątecznych dekoracji oraz słodkie przysmaki. Przed 15-tą rozpoczęła się zabawa interaktywna dla dzieci ,a jej kulminacją było pojawienie się Świętego Mikołaja  z paczkami dla dzieci. W tym roku było ich aż czterysta. Zanim Mikołaj rozdał prezenty, wójt Grzegorz Starczyk przywitał wszystkich, złożył świąteczne życzenia, podziękował sponsorom i przy wspólnym odliczaniu dał sygnał - start do odpalenia światełek na choince i dekoracjach plenerowych. W tym roku nowością są sanie świetlne z zaprzęgiem reniferów ufundowane przez sponsorów. Gmina Dygowo dziękuje  za ten gest Fundatorom:
Panu Augustyniak Grzegorz
Panu Chudy Radosław
Panu Jankowski Paweł
Panu Kigina Sławoj
Panu Koczara Bartosz
Panu Kruszewski Jan
Pani  Lewandowska Beata
Panu Markwart Radosław
Panu Pirowicz Robert
Panu Smarul Krzysztof
Panu Stacherski Bartosz
Panu Stępień Patryk
Panu Supko Andrzej
Pani  Wilczewska Dominika
Gmina Dygowo dziękuje również za choinkę ,która przyozdobiła Plac Wolności Państwu Kaczor z Dygowa.

Autor zdjęć Marek Kawęcki


Drukuj