Referenda strajkowe w szkołach na terenie gminy Dygowo

W dniu dzisiejszym w szkołach podstawowych gminy Dygowo - Czerninie, Dygowie i Wrzosowie przeprowadzone zostały referenda strajkowe. Wzięli  w nich udział nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. Na karcie do głosowania jest tylko jedno pytanie: „Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, pracowników pedagogicznych i innych o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia jesteś za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia?”. Zarząd Oddziału ZNP w Dygowie nie udziela żadnych informacji dotyczących kiedy i czy w ogóle będą opublikowane wyniki i frekwencja referendum.

Zobacz wcześniejszy artykuł „Spór zbiorowy w szkołach gminy Dygowo. Fiasko rokowań i mediacji”.