„Mała książka - wielki człowiek” - projekt bibliotek gminy Dygowo

„Mała książka - wielki człowiek” - projekt bibliotek gminy Dygowo

Biblioteki Publiczne Gminy Dygowo startują z nowym projektem organizowanym przez Instytut Książki MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK!
Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” a adresatami są dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki publicznej w naszej gminie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. 

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice: poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.
W projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki.
Kartę biblioteczną może założyć tylko dorosły opiekun prawny dziecka i jego obecność jest konieczna do otrzymania Wyprawki.

 Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dla dzieci i ich rodziców.

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie można odebrać już od 16 września 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Dygowie oraz Filii we Wrzosowie.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN SWOJEJ BIBLIOTEKI !

 


Drukuj