Obchody Dnia Niepodległości w Dygowie (foto, wideo)

W Dygowie odbyły się gminne obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. za Ojczyznę, którą odprawił ks. dziekan Piotr Niedźwiadek. Następnie ,na Placu Wolności wciągnięto flagę państwową na maszt i zaśpiewano hymn państwowy. Delegacje złożyły kwiaty przy pomniku Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej - harcerze wójt Grzegorz Starczyk ,przewodniczący rady Jerzy Leszczyński i ks. dziekan Piotr Niedźwiadek oraz wicestarosta Jacek Kuś i radni powiatowi Robert Jaruzel i Artur Wasiewski.

Obchody tradycyjnie zakończył Bieg Niepodległości na dystansie 1918 metrów. W tym roku wyznaczony dystans można było pokonać według własnych upodobań rekreacyjnych – bieg , rower kije trekkingowe. Zapraszam do obejrzenia filmu i fotografii z obchodów rocznicowych w Dygowie.