Przedstawiciele gminy Dygowo z wizytą w Niemczech

Przedstawiciele gminy Dygowo z wizytą w Niemczech

Od 8 do 10 listopada przedstawiciele gminy Dygowo, zajmujący się rękodziełem mieli okazję uczestniczyć w festynie artystycznym w Lezzen , na terenie niemieckiej gminy partnerskiej Crivitz.

Festyn odbywał się w hali sportowej i zgromadził ok. 50 rękodzielników i artystów. Z Polski oprócz Dygowa była również reprezentacja z drugiej partnerskiej gminy  z Goliny.

Przemiła atmosfera i już nieco świąteczny klimat festynu sprawiły, że wszystkim bardzo się podobało.

Oprócz udziału w festynie mieliśmy również okazję podziwiać imponujące zbiory pasjonatów historii ziemi, mieszkających na terenie gminy Crivitz,  którzy prowadzą w prywatnym domu muzeum geologiczne.

 Byliśmy również gośćmi rolnego gospodarstwa edukacyjnego, do którego przyjeżdżają dzieci, aby „skosztować”  pracy w gospodarstwie, np. popracować  w warzywniaku, czy przy obsłudze kóz i owiec,  a potem np.  odpocząć przy ognisku. Na koniec nieodłączny element pobytu w gminie partnerskiej – zwiedzanie starówki i zamku w Szwerinie.

Na festyn zaproszeni byli również przedstawiciele samorządu w osobach Wójta Gminy Dygowo Grzegorza Starczyka i Sekretarza Gminy Dygowo Doroty Gruchały. Rozmowy między samorządowcami dotyczyły organizacji zadań samorządowych w gminach po obu stronach granicy , a także form współpracy partnerskiej na kolejne lata.

Informacja i fotografie Gmina Dygowo


Drukuj