Przedszkola w Dygowie i Wrzosowie będą otwarte od 11 maja

Przedszkola w Dygowie i Wrzosowie będą otwarte od 11 maja

11 maja przedszkola gminy Dygowo – w Dygowie i Wrzosowie rozpoczną zajęcia. Gmina Dygowo-organ prowadzący jednostki oświatowe – zadecydowało o uruchomieniu placówek przedszkolnych. Dyrektorzy po konsultacji z rodzicami i analizie wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, MEN oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rekomendowali  funkcjonowanie przedszkoli w Dygowie i Wrzosowie. W Czerninie rodzice nie zgłosili ani jednego dziecka.

W Dygowie zgłoszono szesnaścioro dzieci , które będą rozmieszczone w trzech grupach: dwie w budynku szkoły i jedna w „fundamentach”. We Wrzosowie pod opiekę trafi tylko dwoje dzieci z grupy 3,4 – latków.

Przedszkola będą działały w reżimie sanitarnym. W placówkach już rozpoczęły się prace przygotowawcze. Opracowywane są procedury związane z funkcjonowaniem , szacowane są potrzeby wyposażenia w środki higieniczne i indywidualne środki ochrony osobistej pracowników oraz trwa sprzątanie i dezynfekcja wyposażenia pomieszczeń.


Drukuj