Konkurs na najpiękniejszy ogród w gminie Dygowo rozstrzygnięty

Konkurs na najpiękniejszy ogród w gminie Dygowo rozstrzygnięty

Miło nam poinformować, że konkurs „Najpiękniejszy wiejski ogród w gminie Dygowo " w 2020 roku został rozstrzygnięty. Nagrody ufundowała Gmina Dygowo oraz firma Plantatoris z Gąskowa.

Komisja oraz wszyscy ,którzy włączyli się w ocenę lajkując się za pośrednictwem mediów społecznościowych ocenili ogrody następująco:

I miejsce Pan Jerzy Piotrowski z Wrzosowa.

konkurs-ogrody-gmina-dygowo

konkurs-ogrody-gmina-dygowo

Zwycięzca konkursu Jerzy Piotrowski po otrzymaniu nagrody nie krył zaskoczenia: Jestem w szoku, nie robiłem tego na pokaz, ale nie ukrywam, chciałem pokazać w gminie mieszkańcom, żeby zobaczyli jaki można mieć piękny ogród , praktycznie zrobiony z niczego. Zrobić z niczego coś to już jest sukces. Ja się cieszę, że wójt się cieszy, że ludzie się cieszą, ja się z tego cieszę. Nie myślałem o żadnej nagrodzie, naprawdę jestem w szoku, że dostałem nagrodę, że dostałem pierwsze miejsce.  Naprawdę nie wiem co powiedzieć.

II miejsce Pan Waldemar Sałamacha

konkurs-ogrody-gmina-dygowo

konkurs-ogrody-gmina-dygowo

III miejsce Państwo Krystyna i Antoni Baj z Dygowa

konkurs-ogrody-gmina-dygowo

konkurs-ogrody-gmina-dygowo

Wyróżnienia (alfabetycznie):

Pani Teodozja Kózka z Wrzosowa

gmina-dygowo-konkurs-ogrody

Pan Jan Sikora ze Skoczowa (nagrodę odebrała małżonka)

gmina-dygowo-ogrody-konkurs

Pani Wanda Wilczyńska z Kłopotowa

konkurs-ogrody-gmina-dygowo

Pierwszą edycję konkursu podsumowali Wójt Gminy Dygowo i Przewodniczący Rady Gminy Dygowo.

Grzegorz Starczyk: Pierwsza edycja konkursu na najpiękniejsze ogród w Gminie Dygowo za nami. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę z tego, że podziwialiśmy ogrody, które spodobały się naprawdę bardzo, bardzo wielu mieszkańcom,  nie tylko naszej gminy.  Uczestnik, który wygrał w tym głosowaniu internetowym uzyskał imponującą ilość głosów (red. 6,1 tys.). Więc konkurs na pewno cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. My ze swojej strony, wspólnie z panem przewodniczącym, mieliśmy przyjemność obejrzeć wszystkie ogrody i wręczyć  nagrody. Nie ukrywam, że mogliśmy kilka słów powiedzieć właścicielom tych ogrodów, pogratulować i podziękować za to, że brali udział w tym konkursie, który, mam nadzieję, będzie takim konkursem corocznym. Nie ukrywam, że chciałbym, żeby tegoroczny konkurs był pierwszym ale nie ostatnim. Mam nadzieję, że ogrody, które zostały pokazane w ramach tego konkursu zachęcą mieszkańców do tego, żeby wziąć udział w przyszłych edycjach konkursowych.

Jerzy Leszczyński: Organizowanie tego typu konkursu na sens dlatego, że przede wszystkim mamy możliwość zapoznania się z tym ogromnym wkładem pracy i to pracy włożonej w rzeczy piękne, ekologiczne. Czyli w utworzenie ogrodu, jego późniejsze prowadzenie, pielęgnację. Jest możliwość przede wszystkim zapoznania się, pochwalenia się swoją pracą przez te osoby, które zechciały zgłosić swoje uczestnictwo w konkursie. Dla nas to też jest okazja, żeby móc to podziwiać. Ja mam nadzieję, że w przyszłości ta cała akcja konkursowa będzie się rozwijała, że więcej osób w naszej gminie zachęci się do tego, żeby pokazać to co zrobili u siebie, a być może przekona również innych do tego, żeby takie ogrody założyć i żeby wokół swojego domu to piękno dalej pielęgnować, co jest na pewno wielkim plusem dla całej naszej gminy. To jest promocja, to są ładnie wyglądające domy, obejścia i myślę, że tego można życzyć. To co zobaczyliśmy dzisiaj wręczając nagrody, to jest coś co może co zadziwić – po prostu piękne.


Drukuj