Gmina Dygowo na Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

Gmina Dygowo na Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

W Przelewicach na terenie kompleksu pałacowego i ogrodu dendrologicznego odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego.  Organizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej w Przelewicach.

Gmina Dygowo wystawiła na festiwalu stoiska z wyrobami lokalnych przedsiębiorców oraz rękodzieło sołectwa Dygowo. W konkursie Tradycji Kulinarnych Województwa Zachodniopomorskiego udział wzięły gospodynie z Wrzosowa -Ale Babki, Piotrowic- Piotrowiczanki i z Dębogardu. Do kulinarnych zmagań zgłosiło się ponad 40 ekip. Wyróżnienie w konkursie otrzymały panie z KGW z Wrzosowa.

Podczas festiwalu odbył się również Przegląd Zespołów i Kapel Ludowych z terenu województwa zachodniopomorskiego, w którym wystąpiły zespoły ludowe z gminy Dygowo - Dygowianie i Dąbrówka. Po osiemnastej w pawilonie ogrodowym odbyła się Gala Sołtysa 2022.

Reprezentantom gminy Dygowo podczas całego pobytu w Przelewicach towarzyszył wójt Grzegorz Starczyk i przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński.

Podczas festiwalu dostępny był do zwiedzania pałac i ogród dendrologiczny. Poniżej dostępne są zdjęcia krajobrazowe parku i pięknych oswojonych pawi.