Image

 

 

W Dygowie odbyły się gminne obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. za Ojczyznę w kościele parafialnym ,podczas której Izabela Sokołowska-Kot wykonała pieśń patriotyczną pt. „Uwierz Polsko!”, przygotowaną pod kierunkiem Roberta Jaruzela. Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i mieszkańców gminy z 10-metrową Flagą Polski  na Plac Wolności. Na placu zebrani zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a poczet flagowy Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Dygowo wciągnął na maszt flagę państwową. Po hymnie kwiaty przy pomniku  Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej składali m.in. Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Leszczyński, ks. proboszcz Grzegorz Jagodziński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeskiego Artur Wasiewski, radny Rady Powiatu Kołobrzeskiego  Robert Jaruzel oraz harcerze.  Następnie przemówienie okolicznościowe wygłosił wójt Grzegorz Starczyk. Zakończeniem obchodów  był symboliczny Bieg Niepodległości na dystansie 1918 m ulicą Ogrodową. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli również skosztować ciepłej grochówki serwowanej przez sołtysa z Dygowa.

Gmina Dygowo dziękuje mieszkańcom i gościom za udział  w obchodach Narodowego Dnia Niepodległości.

 

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne

04.03.2023 r. uroczyste otwarcie GOKiB w Dygowie

20.03.2023 r. otwarta została restauracja

30.05.2023 r. otwarta została siłownia

STRONA GOKiB w Dygowie