Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie uroczyście otwarte!

 Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie uroczyście otwarte!

Stoi oto dzisiaj przed Państwem szczęśliwy człowiek , szczęśliwy samorządowiec  ,bo oto dzisiaj tutaj w Dygowie ,spełnia się jedno z moich zawodowych marzeń, otwieramy piękny obiekt , który jest siedzibą Domu Kultury. Tymi słowy wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczk rozpoczął swoje wystąpienie na głównej sali nowo otwartego obiektu przy ulicy Kolejowej w Dygowie.

Z całą pewnością wójt ,radni poprzedniej i obecnej kadencji , ale przede wszystkim mieszkańcy gminy Dygowo mogą być dumni z tak okazałego budynku, który nie ogranicza się tylko do funkcji związanych z kulturą. Funkcjonuje w nim już przedszkole ,niebawem swoją siedzibę będą mieli tu sportowcy, klub seniora ,a od połowy marca ruszy nowoczesna kuchnia i restauracja. Na ostatniej kondygnacji dostępne będą pokoje gościnne i taras widokowy.

Dumni również mogą być ci , którzy ten obiekt zaprojektowali i wybudowali oraz ci którzy czuwali na całym procesem inwestycyjnym i budowlanym. Projekt wykonało biuro architektoniczne AMANDES ARCHITEKTURA Aneta Mandes-Woźniak , a obiekt wybudowała firma   Usługi remontowo-budowlane URB Sebastian Iwicki. Szczególnie warto podkreślić  trud firmy wykonawczej , która od lutego 2022 roku musiała zmagać się z szeregiem trudności rynkowych będących konsekwencją wojny w Ukrainie. Te trudności przełożyły się także na budżet inwestycji, który Gmina Dygowo udźwignęła. Ze strony urzędu gminy nad inwestycją czuwały Izabela Płomińska i Paulina Gałyga, nadzór inwestorski pełnił Tomasz Tatarski , a kierownikiem budowy był Artur Koziołko.

Satysfakcję z oddanej mieszkańcom gminy Dygowo inwestycji może mieć Rząd RP. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego Gmina Dygowo otrzymała bezzwrotne środki w kwocie 8,5 mln złotych, bez których nie było by możliwości zacząć budowy Domu Kultury. Środki zostały dobrze wykorzystane. Wójt Grzegorz Starczyk podczas wczorajszej uroczystości podziękował Posłowi RP Czesławowi Hocowi za pomoc okazaną  Gminie Dygowo w sprawach inwestycji, wręczając pamiątkowy medal.

Poniżej relacja z części oficjalnej i artystycznej otwarcia Domu Kultury w Dygowie.

Część artystyczna

Część artystyczna

 


Drukuj