Zakończenie roku szkolnego w szkołach gminy Dygowo

Zakończenie roku szkolnego w szkołach gminy Dygowo

W szkołach podstawowych gminy Dygowo odbyły się zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Uroczystości miały miejsce we Wrzosowie o godzinie 9.00, w Dygowie o godzinie 10.00 i w Czerninie o godzinie 11.00. Na każdym z apeli wyróżnieni zostali uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i konkursach wiedzy , sporcie, działalności społecznej oraz działaniach  w samorządzie szkolnym. Pożegnano również absolwentów ósmych klas. Wyróżnienia otrzymali także rodzice oraz organizacje i instytucje, które czynnie pomagały w organizacji wielu wydarzeń szkolnych.

Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk wraz z przewodniczącym Rady Gminy Dygowo, Jerzym Leszczyńskim odwiedził szkoły i gratulował uczniom sukcesów w nauce , a nauczycielom i dyrektorom podziękował za trud pracy włożony w organizację zajęć oraz edukację w mijającym roku.

Wójt oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa – Marcin Tekiel i Mirosław Andrusieczko wręczyli wyróżnienia uczniom –członkom  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej , którzy w jej szeregach zajęli pierwsze miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych w Łobzie.

Wójt wręczył również vouchery  na wyjazdy wakacyjne na Kaszuby uczniom, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników w klasach za najbardziej życzliwych i koleżeńskich. Gmina Dygowo w ramach działań promujących życzliwość i koleżeńskie postawy wśród społeczności szkolnej, zachęciła uczniów do wybrania w swoim gronie osób wpisujących się w tę ideę.

Szkoła Podstawowa we Wrzosowie

Szkoła Podstawowa w Dygowie

Szkoła Podstawowa w Czerninie

 


Drukuj