Image

 

 

Co roku na zakończenie roku szkolnego Prezes Rady Ministrów przyznaje uczniom szkół ponadpodstawowych stypendia. Wyróżnienie przyznawane jest za wysokie wyniki nauczania i zaangażowanie się w różnorodne działania  rozwijające zainteresowania i zdolności.

W tym roku szkolnym mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu. Do nagrody  nominowanych zostało dwoje absolwentów szkoły w Dygowie. Oboje zostali prymusami szkół ponadpodstawowych , do których uczęszczają od września 2022 roku i zostali wytypowani do tej prestiżowej nagrody przez Rady Pedagogiczne swoich szkół.

Leszek Jaruzel ,absolwent Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dygowie.

Uczeń VI LO w Koszalinie ,klasy o profilu sportowym. Osiągnął średnią wyników nauczania  5,0 i odnosi sukcesy sportowe, na co dzień trenując w  klubie Bałtyk  Koszalin.  Swoją karierę sportową rozpoczął  5 lat wcześniej w Klubie Rasel Dygowo, a następnie w AP Kotwicy Kołobrzeg.  W koszalińskim klubie gra ze starszym rocznikiem 2006 i jest kapitanem tego zespołu. Oprócz tego zaliczył debiut w 4 lidze w drużynie seniorów Bałtyk Koszalin . Jest zawodnikiem wszechstronnym , gdyż gra na różnych pozycjach , najczęściej jako ofensywny pomocnik.  Wspólnie ze swoją drużyną zajął I miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w piłce nożnej chłopców.

Uchwałą RP VI LO w Koszalinie otrzymał honorowy tytuł Primus Inter Pares i prymusa Roku Szkolnego 2023  za osiągnięcia edukacyjne i wiedzę kształtującą osobisty rozwój oraz wewnętrzną odwagę i siłę  w dążeniu do sukcesów sportowych.

Weronika Kulpa, absolwentka Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dygowie.

Przez 5 lat w szkole Dygowie podtrzymywała tytuł prymusa szkoły ze średnimi m.in 5,90 i 6,00. W tej chwili jest uczennicą Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu na kierunku nawigacyjnym i również otrzymała tytuł najlepszego ucznia w szkole, ale i też całego powiatu ze średnią 5,81 (21 przedmiotów). Do historii jej osiągnięć należą również: 1 miejsce w powiecie w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej oraz 3 miejsce w powiatowych biegach przełajowych. Reprezentuje również swoją szkołę występując w Kompanii Honorowej. Na początku roku szkolnego 2023/2024 otrzyma Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Starosty Kołobrzeskiego.

 

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne

04.03.2023 r. uroczyste otwarcie GOKiB w Dygowie

20.03.2023 r. otwarta została restauracja

30.05.2023 r. otwarta została siłownia

STRONA GOKiB w Dygowie