Image

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. Polega na organizacji rywalizacji rowerowej pomiędzy miastami i gminami w oparciu                      o  bezpłatną aplikację mobilną, stworzoną z inicjatywy i na zlecenie Bydgoszczy, pn. „Aktywne Miasta”.

Projekt jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas, rowerzystom amatorom, pasjonatom dwóch kółek, osobom lubiącym zdrową sportową rywalizację. Jego celem jest aktywizacja mieszkańców, mobilizacja środowisk rowerowych, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i roweru, jako alternatywnego środka transportu i edukacja ekologiczna.

Uczestnicy zabawy, którzy w trakcie  rywalizacji wykręcą najwięcej kilometrów dla grupy Gminy Dygowo otrzymają nagrody.

Aby dołączyć do rywalizacji  należy pobrać aplikację  ,,Aktywne Miasta"  z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore), następnie:

Ø  Zakładamy konto (można zsynchronizować za pomocą Facebook, Google bądź założyć przy użyciu adresu e-mail).

Ø  Wpisujemy miasto: BIAŁOGARD, akceptujemy zgody.

Ø  Przechodzimy do panelu Rywalizacje ( piąta ikona po prawej stronie na dole ekranu)

Ø  Klikamy w "RSP DLA GMIN"

Ø  Wybieramy: BIAŁOGARD → OGÓLNY →Rozwijamy listę grup i dołączamy do grupy DYGOWO

Ø  Po wybraniu na dole ekranu klikamy "DOŁĄCZ"

Ø  Na potwierdzenie pojawi się informacja o pomyślnym zapisaniu do rywalizacji.

Rywalizacja trwa do końca czerwca. Nie jest więc jeszcze za późno, aby pobrać aplikację i wspólnie kręcić kilometry!

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne