Image

 

 

W tym roku już po raz dwunasty na trasę wyruszają zawodnicy, którzy podejmą trud wyjątkowego triathlonu, prawdopodobnie jedynego takiego w Polsce. Kolarstwo terenowe, kajakarstwo oraz bieg to wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się uczestnicy. Ukończenie tej gonitwy to zawsze powód do dumy i satysfakcji dla każdego, niezależnie od miejsca na mecie, zwłaszcza że dyscypliny wymagają dużej wszechstronności sportowej. Trudy tych zawodów potęguje nieraz pogoda. Bywały edycje rozgrywane w ulewnym deszczu i pod palącym słońcem.

W tym roku, po raz pierwszy, wychodząc naprzeciw tym, którzy niekoniecznie czują się dobrze we wszystkich trzech dyscyplinach, organizator – Gmina Dygowo – wprowadziła nową kategorię: sztafetę. Dowolna grupa trzech osób będzie mogła uczestniczyć w gonitwie, startując tylko w tej konkurencji, w której czuje się najsilniejsza.

Tak więc 20 lipca 2024 roku startuje Gonitwa Łososiowa 2024, oferując zarówno tradycyjne zmagania, jak i nową kategorię sztafetową. To wydarzenie zapowiada się niezwykle emocjonująco i będzie okazją do sprawdzenia swoich możliwości oraz przeżycia niezapomnianych sportowych emocji.

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne

04.03.2023 r. uroczyste otwarcie GOKiB w Dygowie

20.03.2023 r. otwarta została restauracja

30.05.2023 r. otwarta została siłownia

STRONA GOKiB w Dygowie