Image

Trzecia sobota lipca to tradycyjnie dzień zarezerwowany na wydarzenie sportowo-rekreacyjne, które odbywa się w Dygowie. To coroczne święto łączy mieszkańców gminy, powiatu oraz gości z całej Polski, oferując bogaty program pełen emocjonujących atrakcji. Główne wydarzenia obejmują zawody wędkarskie oraz Gonitwę Łososiową, składającą się z trzech dyscyplin: jazdy terenowej rowerem, kajakarstwa i biegu. Po zakończeniu zawodów rozpoczęła się biesiada. Na uczestników biesiady czekało stoisko z przysmakiem regionalnym- Zupą Łososiową po Dygowsku, którą tradycyjnie serwowali, wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk oraz przewodniczący rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński. Plac Wolności w Dygowie tętnił życiem oferując szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zabawa trwała jak zawsze do późnych godzin nocnych.

Wyniki tegorocznych zawodów wędkarskich (POBIERZ)

W zawodach wędkarskich wzięło udział 63 wędkarzy. Najlepszym wędkarzem okazał się Stanisław Paszko z Dygowa, który złowił dwie trocie o długości 58,2 i 57,2 cm. Drugie miejsce zajął Ernest Żurawiecki z Karlina, łowiąc troć o długości 67,3 cm, natomiast trzeci był Łukasz Konieczny z Dygowa z rybą o długości 57 cm.

Wyniki Gonitwy Łososiowej

W Gonitwie Łososiowej, która przyciągnęła 49 zawodników, w tym 12 uczestników w kategorii sztafetowej, wyniki przedstawiały się następująco:

Kategoria OPEN mężczyzn

2. Sołectwo Wrzosowo

3. Sołectwo Stojkowo

Gmina Dygowo dziękuje.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali w organizacji imprezy. W szczególności dziękujemy jednostkom OSP Gminy Dygowo, Sołtysowi Sołectwa Dygowo Panu Wojciechowi Galkowi oraz sponsorom, w tym:

Bank Spółdzielczy w Białogardzie, oddział w Dygowie

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie

Firma Pamiątkowo Państwo Marta i Mariusz Kałuża ze Stojkowa

Firma Handlowo-Usługowa Ewa Dekor Tomasz Skotnicki z Dygowa

Sklep Wędkarski Michała Jani z Kołobrzegu

Fotogaleria Gonitwa Łososiowa

Fotogaleria zawody wędkarskie i biesiada

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne