Image

Dożynki w Dygowie tradycyjnie rozpoczęła msza św. dziękczynna w kościele parafialnym. Dziesięć sołectw: Dębogard, Dygowo, Gąskowo, Jazy, Miechęcino, Piotrowice, Pustary, Skoczów, Stramniczka i Wrzosowo złożyło przed ołtarzem wieńce – korony dożynkowe, a starostowie Iwona Pyc i Arkadiusz Kowalczyk przynieśli bochny chleba z tegorocznych zbóż. Symbole te poświęcił proboszcz, ks. dziekan Piotr Niedźwiadek, który sprawował mszę.

Po mszy barwny korowód dożynkowy wyruszył ulicami Dygowa na stadion sportowy, gdzie przygotowano scenę, stoiska oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. Ceremoniał dożynkowy kontynuowali starostowie, przekazując gospodarzowi – wójtowi Gminy Dygowo, Grzegorzowi Starczykowi, poświęcony chleb. Starostowie wraz z wójtem podzielili chleby i częstowali zgromadzonych gości oraz mieszkańców gminy.

Po zakończeniu ceremoniału głos zabrali: senator RP Janusz Gromek, marszałkini Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, starosta Powiatu Kołobrzeg Mirosław Tessikowski, wicestarosta Jacek Kuś, przewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeg Artur Wasiewski oraz zastępca prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Helena Rudzis-Gruchała.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrało sołectwo Dębogard, drugie miejsce zajęło sołectwo Piotrowice, trzecie – Dygowo, a czwarte – Wrzosowo. Pozostałe sołectwa otrzymały wyróżnienia.W trzeciej edycji Pojedynku Kulinarnego wzięło udział 5 Kół Gospodyń Wiejskich (KGW). Pierwsze miejsce zajęło KGW Piotrowiczanki, drugie – KGW Czernin, trzecie – KGW Ale Babki z Wrzosowa, a czwarte ex aequo KGiGW z Włościborza oraz KGW Dąbrówki z Dębogardu. W Turnieju Rekreacyjnym Sołectw zwyciężyła drużyna z Włościborza, drugie miejsce przypadło sołectwu Miechęcino, a trzecie – Kłopotowo.

W kościele

Na stadionie

Rozdanie nagród

Gmina Dygowo kieruje serdeczne podziękowania dla sponsorów oraz wszystkich zaangażowanych w organizację tego wydarzenia. A są wśród nich:

- Firma ENGIE Zielona Energia sp. z o.o.  działająca w trzech głównych obszarach: źródła energii odnawialnej, efektywność energetyczna i technologie cyfrowe, optymalizujące koszty eksploatacji budynków. Firma jest inwestorem oraz sponsorem w naszym  regionie.

- Firma ENERTRAG – wytwórca prądu i ciepła ze źródeł odnawialnych. Firma jest inwestorem oraz sponsorem  w naszym  regionie.

-Bank Spółdzielczy Białogard

- Koło Łowieckie ŚWIT

-Pani Wioletta Dymecka- Radna Rady Powiatu Kołobrzeskiego

- Gminne Jednostki OSP

- Posterunek Policji w Dygowie

- Sołectwa Gminy Dygowo

- KGW Ale Babki z Wrzosowa

- KGW Piotrowiczanki z Piotrowic

- KGW Dąbrówki z Dębogardu

- KGW w Czerninie

- KGiGW we Włościborzu

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne